Bilgi

2019 Makyaj Trendi Metalik Ruj Nasıl Yapılır?

2019 Makyaj Trendi Metalik Ruj Nasıl Yapılır?

2019 makyaj trendi olan metalik ruj bütün bayanların ilgi odağı olmaya başladı. Peki, sizde metalik ruju kendiniz yapmaya ne dersiniz? İşte metalik ruj yapmanın bütün incelikleri sizler için yazımızda.

Geçtiğimiz yıllarda yine oldukça moda olan metalik renkler göz ve dudaklarda kullanılarak minimal bir etki yaratmaktaydı. Metalik ruj genelde defilelerde sıklıkla kendini gösterse de artık özel günler ve hatta günlük hayatta da kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Oldukça pahalı olan metalik ruj ürünlerine para vermek yerine kendiniz kısa sürede yapabilirsiniz.

Metalik ruju elde etmek için gerekli olan malzemeler ışıltılı far veya pigment ve ayrıca makyaj sabitleme spreyi ya da gliserin. Küçük bir kaba törpü yardımı ile hafifçe kazıdığını fardan veya pigmentten dökün sonrasında istediğiniz kıvama göre üzerine iki damla gliserin veya makyaj sabitleme suyundan eklenmelidir. Sıvı ürünü ise mümkün olduğu kadar yavaş aktarılmalıdır kıvamı için oldukça önemlidir. Malzemeler lipgloss kıvamına geldiğinde ise metalik rujunuz kullanıma hazır. Bu yöntemle sahip olunan pigmentler ve renkli farlar kadar istediğiniz kadar metalik ruja bu sayede sahip olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Cildi Parlak Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Cildi parlak gösteren makyaj, Cildi parlak gösteren ten makyaj ve Güzellik ve makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN