Bilgi

Akne ve Lekelere Veda Hemen Şimdi

Akne ve Lekelere Veda Hemen Şimdi

Hydrafacial, gerek cilt estetiği konusunda, gerekse cildin yenilenmesini sağlayan, leke ve derin akne tedavisinde kısa sürede sonuç veren en son teknolojik cilt estetiği yöntemlerinden biridir. Bu cilt yenileme işlemi FDA denilen bir cihaz sayesinde yapılmaktadır. Bilinen cilt bakım yöntemlerinden daha kısa sürede sonuç alınabilen son derece güvenli ve en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Hydrafacial cilt yenileme yönteminin özelliği vortex yöntemini kullanmasıdır. Vortex işleminin özelliği özelliği cildi yıpratmadan bakım sağlaması, işlemden sonra ise cildin hızla kendini yenilemesini sağlamasıdır. Son zamanların, en fazla kullanılan yöntemi olan Hydrofaical uygun fiyatları ve kısa sürede sonuç vermesi bakımından estetik merkezlerinin en fazla kullandığı yöntemdir.

Hydrafacial nedir?

HydraFacial son teknolojik cihazlar kullanılarak cilde sağladığı bakım sayesinde özellikle leke ve aknelerin tedavisinde kullanılan en güvenilir yöntemlerden biridir. Cildi tedavi ederken cildi yenileme özelliği, diğer yöntemlere göre çok daha derin ve kısa sürede gerçekleşmektedir. Şu anda dünya da en çok tercih edilen cilt estetiği yöntemidir. Özellikle sorunlu ciltlerin tedavisinde en iyi sonuç veren tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletleri sağlık bakanlığı FDA’nın onay verdiği tedavi olmasının yanı sıra uzman dermatologların da tercih ettiği ve kullandığı bir yöntemdir. Hydrafacial, su gücüyle ciltte derin temizlik sağlar. Ölü hücreleri peeling yöntemiyle arındırır ve cildi hızla siyah noktalardan arındırır. Bütün bu işlemleri vortex denilen yöntem ile yapmaktadır.

Hydrafacial nasıl yapılır ve Nasıl Etki eder?

Kadınlar cilt estetiğinde en çok kısa sürede sonuç alınan yöntemleri tercih ederler. Hydrafacial bu konuda, en doğru ve kısa sürede cevap veren tedavi yöntemidir. Güzel, temiz ve genç bir cildi sağlamaktadır. Hydrafaical cilt yenileme tedavisinde Hydradermabrazyon adı verilen bir teknolojiyi kullanmaktadır. Bu yöntem ile cilde birçok işlem aynı anda yapılmaktadır. Bu nedenle hem daha ekonomik hem de en kısa sürede doğru sonuçları görme açısından da en çok tercih edilenlerden biridir.

Hydrafacial Uygulama Aşamasında Neler Yapılır?

Hydrafaical’ın cilt bakım tekniği uygulamasında öncelik cildin temizlenmesidir. Cilt temizleme işlemi özel bir vakum sayesinde yapılmaktadır. Sıvı-dermabrazyon denilen yöntemle bir arada vakum ve sıvı kullanılarak peeling denilen soyma işlemi yapılır. Bu yöntem ciltteki leke, akne lekesi gibi sorunları cildi yıpratmadan soyarak gerçekleştirmektedir. Ciltte, hiçbir tahriş bırakmadan, cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır. İşlem sonunda yapılan özel dermokozmetik ürünlerle cilde özel bir bakım uygulanır. Cilt tipine uygun serum, cildin nemlenmesini sağlayan i leke ve akneler de etkili özel bakım kremi sürülür. Ciltteki kırışıklıkları açıcı özel serum ve nemlendirici uygulanır. Hydrafaical uygulamasından sonraki işlemler uygulamanın sonuçlarını görmek açısından son derece önemlidir. Bu aşamada işlemi yapan uzman doktor veya dermatologlar Nemlendirme; özel sıkılaştırma, sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronik asit ve peptidler içeren ürünleri cilde uygular. Ayrıca kırmızı led tedavisi adı verilen bir yöntemle ince kırışıklıkları açma işlemi uygulanır.

Hydrafacia Yönteminin Etkili Olduğu Durumlar

Hydrafacial uygulaması genel ve derin bir cilt bakım uygulamasıdır. Ciltteki yaşlanma ve kırışıklıklar, cilt ve akne lekeleri, siyah noktalar, açık gözenekler, yağlı ciltlerde oluşan problemler ile aknelerin tedavi edilmesi gibi sorunları tedavi eder.

Hydrafacial kimlere uygulanabilir?

Hydrafaical tedavisi her yaştan, problemli ciltlere ve yaşlanmaya başlamış her yaş grubuna uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Hydrafacial Tedavisinde kaç seans uygulanır?

Hydrafaical cilt bakım tedavisi, kür şeklinde uygulanır. Bu kürler tedaviyi uygulayan doktor tarafından belirlenir. Genel olarak, haftada bir gün olmak koşuluyla 4-6 seanslarda uygulanmaktadır. Kür sonunda sonuçları takip etmek amacıyla ileri aşamalarda ayda bir kez uygulanması önerilir. Her uygulama da başlangıçtaki işlemler yapılmasa da cildi canlandırıcı krem ve serumlarla tedavi uygulanmaya devam eder. BU tedavi işlem sonunda bir tür idame tedavisi olarak yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İki Malzemeyle Yapılan Kolay Maskeler başlıklı makalemizde Cildi Parlatan Maske, Cildi Sıkılaştırıcı Maske ve Gözenek Temizleyen Maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN