Bilgi

BB Krem Nedir ?

BB Krem Nedir ?

Nemlendirici bakım ve cilt tonunuzu dengeleyen özelliği ile imal edilen BB kremler hızlıca makyaj çantalarında konumunu aldı. BB krem “Blemish Balm Cream” isminin kısaltmasından oluşuyor. Doğum yeri Kore fakat hızlıca çoğu marka doğrulusunda dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilmeye başlandı ve değişik kombinasyonlarla tüketiciye sunuluyor.

BB kremler bilhassa yaz aylarında fondöten kullanmaktan uzak duran kadınların ilk seçimleri arasında yer almakta. Ancak daha kalıcı bir makyaja sahip olmak istiyorsak BB kremi fondötenin altına baz şeklinde de uygulayabilirsiniz. Buna seçenek şeklinde de BB kremin üstüne hafif bir pudra programı yapabilirsiniz fakat her iki halde da BB krem emelinin dışında kullanılacağından bu tip kalıcı bir programlamayı seçenek faktörüz durumunda değişik ürünler kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Acil hallerde ise bu önerileri değerlendirebilirsiniz.

Bilhassa içinde bulunduğumuz yaz aylarında ilgi çekici bir kaliteyi olarak, BB kremlerin 42 faktöre kadar güneş koruması olanları da görmek olasıdır.

Hassas ciltler için kaliteli olarak hazırlanmış ve içlerinde termal su sahip olan BB kremler bu cilt tarzına sahip kullanıcılar için biçilmiş kaftan zira cilt yüzeyinde bir bariyer meydana getiriyor.

Genellikle üç ana tonda başka bir deyişle açık, orta ve koyu alternatifleriyle satılan BB kremler kimi markalarda defa henüz muhtelif renk tonlarında üretilmektedir. Ayrıca, renksiz ve beyaz formda olup cilt tonuna göre renk kazanan türlerini de görmek olası. BB krem ile ilgili unutulmaması gereken en değerli nokta bu ürünün bir fondöten olmadığıdır. Bu sebeple asla yüksek oranda kap-atıcılık sağlamaz fakat yüzünüzde bulunan ince çizgileri dolduracağı ve cilt tonunu dengeleyeceği kolaylıkla özetlenebilir. Cilt renginizi değil tonunuzu değiştirdiği için de yapaylıktan uzak, oldukça tabii bir görüntüye kavuşmanızı sağlıyor. Bu noktaları göz önünde bulundurduğumuzda ak neli veyahut lekeli bir cilde sahipseniz BB krem uygulamadan evvel hafif miktarda kapatıcı uygulayarak henüz pürüzsüz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Thermage Nedir ve Nasıl Uygulanır? başlıklı makalemizde Thermage, thermage cilde iğne ve Thermage Cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN