Bilgi

Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir

Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir

Bebek bakım ürünleri denildiğinde akla birçok ürün gelir. Bunlara örnek verecek olursak tırnak makası, pişik önleyici kremler, kulak temizleme çubuğu, şampuana gibi ürünleri seçerken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Özellikle de anne ve anne adaylarının en çok dikkat ettikleri ise bitkisel olması, yani paraben ve SLES gibi maddeleri içerisinde barındırmayan ürünleri tercih etmektedir. İçerisinde bu tür kimyasalların bulunduğu ürünler, sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bununla birlikte cildinde kalıcı hasarların oluşumuna davetiye çıkarabilir

Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir

Ürünlerin raf ömrünü uzatmak için, birçok üretici firmanın bu zararlı maddeleri özellikle kozmetik ürünlerde kullandıklarını artık hepimiz biliyoruz. O yüzden şampuan, duş jeli ya da pişik kremi gibi ürünleri alırken ilk dikkat edilmesi gereken içeriği ve kullanım şekli olmalıdır. Ürünlerin yanlış kullanım sonucu oluşacak zararlardan bebeğinizi koruyabilmek için, içeriğinden emin olduğunuz ürünleri satın almanız önerilmektedir.

Bebek Bakım Ürünleri Listesi

Bebek bakım ürünleri listesi ve kullanım şekilleri nelerdir? Sizler bebeğiniz için alışveriş heyecanına kapılıyorsanız ve ne alacağınızı her zaman unutuyorsanız bu listeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Peki bunlar nelerdir inceleyelim.

  • Bebek tırnak seti: piyasada oldukça fazla çeşidi bulunan tırnak setleri, kalite ve markasına göre fiyatının ve içeriğinin değiştiğini söyleyebiliriz. Paket içerisinde olması gereken en önemli iki ürün, tırnak makası ve tırnak törpüsüdür. Kullanımı ilk başta oldukça zor gelse de zamanla kolaylaşacaktır. Bebeğinizin tırnağını keserken özellikle uyku zamanını bekleyin, işiniz daha kolay bir hale gelecektir.
  • Bebek saç ve vücut şampuanı: kullanırken dikkate alınması gereken en önemli unsur bebeğinizin cilt hassasiyeti olmalı. İçeriğinde bitkisel vitaminler ile zenginleştirilmiş ürünleri kullanmanız her zaman tavsiye edilir.
  • Bebek bezi: bebek bakım ürünleri listesi denildiğinde akla ilk gelen bebek bezidir. Bazı bebek bezleri, bebeklerde pişik gibi reaksiyonlar gösterebilir. Pişik gibi sıkıntılarla karşılaşmanız durumunda, bebek bezinizin değiştirilmesi önerilir. Bebeğinizin poposuna en uygun bezi yalnızca deneyerek öğrenebilirsiniz.
  • Islak mendil: bebek bakım ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Islak mendil ismini ilk duyduğunuzda aklınıza bez değişimi gelse de kullanım alanı onunla kısıtlı değildir. Birçok anne ve anne adayları özellikle ev dışında bebeğinin dokunabileceği veya oturacağı yeri ıslak mendil kullanarak temizler. Bebeğinizin cildine direk temas ettiği için içerisinde kullanılan maddeler oldukça büyük bir önem taşır.
  • Kulak temizleme çubuğu: özellikle duştan sonra bebeğinizin kulaklarını temizlemek için kullanabilirsiniz. Duştan sonra kullanılmasının nedeni ise kulak içerisindeki kirlenmiş olan bölgenin yumuşamış olması ve kolaylıkla temizlenmesidir,
  • Banyo köpüğü: bebeğinizin banyosu esnasında hem saç hem vücudunda kullanabileceğiniz çok sık tercih edilen bir üründür. Diğer kozmetik ürünlere göre suda çok daha kolay ve hızlı çözülebildiği için, bebeğinizin banyosu daha keyifli bir hale gelecektir.
  • Bebek tarağı: kullanım oranı çok yüksek olmasa da birçok annenin bebek bakım ürünleri listesinde bulunmaktadır. Bebeklere özel üretilmiş çok fazla marka ve seçenek mevcut. İnce ve yumuşak kıl tanelerinden oluştuğu için, bebeğinizin ipeksi saçlarına zarar vermeden daha düz bir görüntü vermenizi sağlar.
  • Bebek yağı: özellikle duş sonrası bebeğinize masaj yaparken kullanabilirsiniz. Bebeğinizin rahatlamasını sağlar ve vücudunun nem oranını arttırmaya yardımcı olur. Araştırmalara göre masajın bebekler üzerindeki olumlu etkisi düşünülecek olursa kesinlikle evinizde bulunmalıdır.
  • Burun aspiratörü: gribal enfeksiyonlarda burun tıkanıklığını açmak ve önlemek için kullanılır. Günde en fazla üç defa kullanılması önerilen bu ürün. Fazla kullanıldığı taktirde bebeğinizin burun kanallarında ödem oluşturabileceği için burundan nefes alması zorlaşabilir.
  • Bebek güneş kremi: güneşin zararlı ışınlarından bebeğinizi korumanın en etkili yolu güneş kremlerinden geçmekte. Güneşin meydana çıkardığı lekelerinde oluşumunu engellediği gibi vitamin takviyeli ürünler kullanırsanız, bebeğinizin cilt sağlığını korumak korumuş olursunuz
Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir

Bebeğiniz için doğru ürünleri seçerken etraftan birçok öneri alabilir ve bebek bakım ürünleri listenize ekleyebilirsiniz. Öncesinde mutlaka araştırıp bebeğiniz için en doğru kararı vermeniz gerekmektedir. Bebeğinizin sağlığı her şeyden önce geldiği gibi, sizin de en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan biridir.

Bir önceki yazımız olan B12 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ VE ÇÖZÜMLERİ başlıklı makalemizde b12, b12 vitamin ve b12 vitamin eksikliği çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN