Bilgi

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Genellikle ergenlik dönemine gelen kızlar hormonların etkisiyle kendilerini güzel görmek ve dışarıya güzel göstermek istemektedir. Ancak makyaj konusunda tecrübesi ve bilgisi olmayanlar için makyaj yapmak kabusa dönmektedir. Yanlış yapılan makyaj sonunda da kötü görünümler ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden makyaj yapmayı yeni öğrenenler için uygulanan bazı makyaj hileleri bulunmaktadır.

KAPATICI HİLESİ: Tenine uygun fondöten bulamayan veya kullanmaya cesaret edemeyenler için kapatıcı hilesi kullanılmaktadır. Ten renginden bir ton açık renk kullanılan kapatıcılar T bölgesi, göz altı, burun ve çeneye uygulanarak aydınlık bir görünüm vermektedir. Kullanılan kapatıcı parmak uçlarıyla veya makyaj süngerleriyle pürüzsüz şekilde uygulanmaktadır.

GÖZ MAKYAJI: Göz makyajı yapmak normalde fazlasıyla bilgi ve dikkat istemektedir. Ancak makyaja yeni başlayacak olanlar o kadar ince ayrıntıya girememektedir. Bunun için göz kapağına açık renkte bir far uygulaması yapılabilir. Kaş çevresi de aydınlatıcıyla aydınlatılarak farı ön plana çıkarmaktadır. Göz çevresine uygulanan siyah göz kalemi de fırçayla dağıtılarak dumanlı bir görüntü verilebilir. Hem yeni başlayanlar için hem de acelesi olanlar için uygun bir makyaj olacaktır.

RUJ HİLESİ: Kalıcı ruja sahip olmayı herkes istemektedir. Aslında bu durum gayet mümkündür. Hem açık renk hem de koyu renk rujları kalıcı yapmak çok kolay olmaktadır. Önce bir kat ruj sürülmelidir. Peçeteyle rujun fazlası alınarak üstüne transparan pudra uygulaması yapılmalıdır. Sonra tekrar bir kat ruj sürülmelidir. İşte kalıcı ruja sahip olmak bu kadar kolay.

İNCE BİR BURUN: Kalın yapılı burna sahip olanların hayali ince bir burna sahip olmaktır. Bu durum makyaj hileleriyle mümkündür. Burun kenarlarına ve burun ucuna ters üçgen

şeklinde kontur uygulanır. Daha sonra uygulanan kontur dağıtılmalıdır. Burnun orta kısmına ve ucuna da aydınlatıcı uygulanarak daha ince bir görüntü oluşacaktır.

KUSURSUZ EYELİNER: Eyeliner kullanımı makyaj yapmanın en zor kısmı olsa gerek. Ancak tabiki eyeliner için de makyaj hilesi mecvut. Gözün bitiminden yukarı doğru bant yapıştırılarak eyeliner için kuyruk çekilebilir. Bu şekilde daha kusursuz görünecektir.

DAHA İRİ GÖZLER: İri görünen gözler her zaman daha dikkat çekici olmaktadır. Hem makyajı daha ön plana çıkarmaktadır hem de bakışları keskinleştirmektedir. Bunun için de en kolay yöntem kirpik diplerine ten renginde göz kalemi çekmektir.

Bir önceki yazımız olan Doğru Makyaj Yapma Teknikleri başlıklı makalemizde doğru makyaj, doğru makyaj nasıl yapılır ve doğru makyaj sıralaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN