. Bir Haftada 3 Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalıdır? - Sağlıklı Beslenme - Sağlıklı Yaşam - Sağlıklı Portal
Bilgi

Bir Haftada 3 Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalıdır?

Bir Haftada 3 Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalıdır?

Bir haftada 3  kilo vermek ilk aşamada zor gibi görünse de aslında dikkat etmek gereken önemli noktaları da içermektedir. Bu yüzden bir haftada 3 kilo vermek için yapılması gereken önemli şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi ise yeme düzenidir. Eğer bir hafta içinde zayıflamanız gerekiyorsa ve bir haftada 3 kilo vermeye ihtiyacınız varsa çok dikkatli olmalısınız. Şunu untumayın ki eğer bir hafta içinde 3 kilo verirseniz bunun devamını getirmeniz gerekmektedir. Eğer devamını getirmezseniz size karşı büyük sorunlar beklemektedir. Çok dikkatli olmanız gereken önemli bir nokta da zayıflık sadece kilodan değil yağdan da verilmesi gerekmektedir. Yağdan verirseniz kilo oldukça öneme sahip olur. Diğer bir yandan hızlı kilo vermek istiyorsanız çok dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun nedeni ise eğer kastan kilo verilirse geri yağdan kilo alımı oldukça kolay olur.

Bir haftada3 kilo vermek için yapmak gerekenlerin listesini sizin için şu şekilde hazırladık.

Bir Haftada 3 Kilo Vermenin Önemli İpuçları Nelerdir?

Bir haftada 3 kilo vermek istiyorsanız öncelikle su içmenize dikkat edeceksiniz. Her gün içinde 2 litre su içmeniz gerekir. Bir tane cevizi su bardağına koymanız gerekmektedir. Su bardağında bir gece kalan cevizin suyunu içip cevizi yerseniz kilo vermenize büyük artı sağlayacaktır. Diğer bir yandan da mutlaka ekmek olarak kepek ekmeği yemeniz gereklidir. Kepek ekmeğinin yanı sıra çavdar yulaf ve buğday ekmekleri de yiyebilirsiniz. Ayrıca her öğüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Her öğününüzü sık sık ve en az şekilde yemelisiniz. Çikolata istiyorsanız bitter çikolatanın en az kısmını yemeniz gerekmektedir. Böyle bir yeme düzeninin yanı sıra her gün en az bir saat yürümeniz ve yarım saat de koşmanız gerekiyor. Chia tohumlu yoğurt yemeniz midenizi bastıracak ve açlık hissinizi bastıracaktır. Bunun için çok dikkatli yemek yemeniz gerekmektedir. Bundan dolayı da bu noktalara dikkat etmeniz ve ona göre beslenmeniz çok önemlidir. Bir haftada üç kilo vermek istiyorsanız bu noktalara dikkat etmeniz gerekecektir.

Mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz :p

Bir önceki yazımız olan Şok Diyet Nedir? Zararları Nelerdir? başlıklı makalemizde şok diyet, Şok diyet nedir ve Şok Diyetin ardından ne Yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN