Bilgi

Boy Uzatan Egzersiz Hareketleri

Boy Uzatan Egzersiz Hareketleri

Daha gelişim çağında iseniz boy uzamasını istemeniz oldukça normaldir. Erkekler ve kadınlar için belli bir yaşa kadar boy uzaması görülmektedir. Belli bir yaştan sonra ise boy uzaması durur. Bu boy uzaması durduktan sonra ise boy uzatmak neredeyse imkansız olur. Ama sizlere güzel bir haberimiz var gelişim çağında iseniz boyunuzu daha uzatmak daha uzun bir hal almak istiyorsanız sizlere bazı önemli boy egzersizlerinden bahsedebiliriz. Bu egzersizleri uygulayarak daha uzun bir hal almanız da mümkün olacaktır.
1.) Öncelikle daha uzun biri olmanın şartı yiyecek ve içeceklere dikkat etmektir. Sürekli süt içmeli ve kemiklerinizi geliştirecek protein bazlı beslenmelisiniz. Her sabah yumurtanızı asla eksik etmemeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde kemikleri güçlendirebilir ve daha kolay uzamaya neden olabilirsiniz. Bunun için diyet önerilerinden hemen kendnize göre olan bir diyeti de denemeniz gerektiğini söyleyelim. Aynı zamanda sağlıklı bir kas yapısı demek daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak ile eşdeğer de bir anlamı oluşturmaktadır.
2.) Boy uzatan egzersizlerden en bilineni ise yukarıya doğru elma toplar gibi zıplamaktır. Zıplamak ciddi anlamda boy uzattığını bilmeniz gerekiyor. Düzenli bir şekilde sanki elma topluyormuş gibi zıplayın. Aynı zamanda elinizi yukarıya doğru dik bir konumda tutarak esneme hareketleri yapmanız gerekiyor. Esneme hareketleriyle birlikte zıplamanız da boyunuzun uzaması için oldukça yararlı olacağını unutmamanız gerekmektedir.
3.) Yine bir mat üzerine yüzüstü bir şekilde uzanın. Önce ellerinizi açarak esneme hareketlerine devam etmelisiniz. Daha sonra ise önce başınızdan başlayarak iki eliniizle güç alarak belinize kadar esneme hareketleri yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde daha iyi görünüme kavuşabilir ve ciddi oranda da uzayabilirsiniz.
4.) Bu sefer mat üzerine sırt üst yatmalısınız. Kalçanızı omuz kemiklerine kadar kaldırmanız ve kendinizi biraz da zorlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Böylelikle daha iyi bir görünüme sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz. Aynı zamanda daha zayıf bir hal alabilir ve daha güzel olabilirsiniz.
Yukarıda yer alan önerilerimizi dikkate almaya özen göstererek yeme alışkanlıklarınızı da gözden geçirmeniz de gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Spor Yaparken Yediklerinize Dikkat Etmelisiniz başlıklı makalemizde diyet kilo, spor ve spor diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN