Bilgi

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Makyaj esnasında odak noktası oluşturma fikriniz varsa, bunu ortaya çıkartabilecek en dikkat çekici detay göz makyajı yapmaktır. Vurgu bu şekilde bakışlara ve gözlere taşınır. Canlı bakışlarınız ve göz renginiz ön plana çıkar. Buğulu göz makyajı ise bunu sağlayacak etkili yöntemlerden biridir. Bakışlar ön plandadır, kirpikler yeterince hacim kazanmış ve kaşlar belirginleştirilmiştir.

Buğulu göz makyajında göz kapaklarında nasıl bir yöntem izlenmelidir?

Büyüleyici bir göz makyajının sırrı, göz kapaklarına primer uygulamaktan geçer. Bu sayede far, gün boyunca kalıcı olur. Kusursuz görüntü, ilk andaki canlılığını korur. Ardından göz kapağının hepsine sürülecek nötr renkle baz oluşturulmalısınız. Bazın tonu sayesinde ileriki adımlarda uygulanacak bazı teknikler daha da rahatlıkla uygulanabilir. Buğulu bir göz makyajı için kullandığınız far paletinde en açık tonlar size yardımcı olacaktır. En ideal tercihler, bu renkler arasından seçilmelidir. Derinlik katmak istediğiniz takdirde, katlanma çizgisine en koyu rengi uygulamalı ve dağıtmalısınız. Bu teknik, bakışlarınıza daha iddialı bir görünüm kazandıracaktır.

Buğulu göz makyajında göz ve kirpik uyumu nasıl olmalıdır?

Oluşturulan derinlik, size birkaç makyaj hilesi konusunda avantaj sağlayacaktır. Göz bebeğinizin hizasından göz kapağınıza süreceğiniz metalik ton sürme işlemi oldukça buğulu bir görünüm yaratmanın yanı sıra, doğallık konusunda sıkıntı yaşamanızı engelleyecektir. Gözlerin böylesine ortaya çıktığı anda, kirpiklerin makyajı fazlasıyla önemli hale gelir. Hacimli kirpikler bu konuda tavsiye edilen teknik olacaktır. Alt ve üst kirpiklerinizin diplerini, özellikle kahve tonlarını kullanarak oluşturacağınız bir farla doldurmalısınız. Püf noktası; bu işlemde kullanılacak fırçanın ince ve kesik uçlu olması gerektiğidir. Bu sayede görüntüsünü istediğiniz hacimli ve dolgun kirpiklere kavuşacaksınız. Kullanacağınız özellikli maskaralar sayesinde kirpiklerin tek tek ayrılmasını sağlayabilir, onların takma kirpik etkisi kazanacağını görebilirsiniz.

Buğulu göz makyajının daha pratik hali var mıdır?

5 dakikanız var ve buğulu bir göz makyajı mı istiyorsunuz? O zaman birkaç makyaj hilesi imdadınıza yetişecektir. Hemen üst kirpiklerinizin dip kısmına doğru göz kalemi çekin; fakat bu çizginin orta kısmını diğer alanlara göre daha kalın tutmalısınız. Alt kirpik için de aynı işlemi uyguladıktan sonra bu çizgiyi aplikatörle dağıtmak zorundasınız. Bu sayede anında buğulu bir görünüm olacaktır. Final olarak da göz kapaklarınızın dış köşelerine koyu bir far uygularsanız yeterli olacaktır. Orta boy yassı bir fırça ile bu farı dağıttıktan sonra, işte makyajınız hazır halde!

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Doğal makyaj, Doğal makyaj nasıl olmalı ve Doğal makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN