Bilgi

Buhar Banyosunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Buhar Banyosunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Buhar Banyosunun Cilde Faydaları Nelerdir ?

Buhar daha güzellik salonlarının açılmadığı, kozmetik ve bakım ürünlerinin bu kadar çok sayıda çeşide ulaşmadığı tarih boyunca tesir olarak sarfedilen bir yöntemdir. Cildinizi temizlerken muhtelif kozmetik ürünlerinden veyahut tabii ürünlerden faydalanıyor olabilirsiniz. Ne kadar derli toplu kullanırsanız kullanın bu ürünler cildin alt tabakalarına defa çok nüfuz etmediği için tam bir temizlik sağlamaz. Ancak cilt temizleme ve bakımı sırasında buhar banyosu yönteminden istifade etmek hem cildin henüz alt katmanlarını arındırmanıza hatta ardından kullanacağınız temizlik ve bakım ürünlerinin henüz derine nüfuz etmesine yardım eder. Düzenli gerçekleştireceğiniz buhar banyoları vasıtası ile cildinizin derhal alt bölümünde tespit edilen yağlı dokuda üstünde biriken toksinleri cildinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Buhar Banyosunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Derli toplu olarak uygulayacağınız buhar banyosu cilt yüzeyini temizler ve cilt yüzeyinin hemen altında tespit edilen dokudaki toksinleri ciltten uzaklaştırır. Bu yaşlanmaya karşı bir bakım sürecine girmenizi sağlar. Toksinleri cilt altı dokusundan uzaklaştıracağı için yaşlanma belirtilerinin görünmesini geciktirir ve cildin henüz temiz, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasına yardım eder.

Gözeneklerinizi kirden arındırır ;

Epey sık görülen cilt sorunlarından bir tanesi olan gözenek sorunu çoğunlukla surat ilçesinde görünür. Gözenekler yağ üretimi yapmış salgı bezlerinin dışarıya atım yoludur. Özellikle ihtiyar ciltlerde görünen en rahatsız edici cilt sorunlarından bir tanesi de geniş gözeneklerdir. Bu gözenekler cilt yapısına da bağlı olmakla beraber gelişen yaşlarda cildin elastikiyetini kaybetmesinden de takviye alarak zaman içinde henüz da genişleyebilirler. Aynı vakitte ihtiyar cilt yapısı da bu gözeneklerin genişlemesi için makul bir ortamdır zira gözeneklerde biriken aşırı yağ biriken ölü hücrelerin de tesiriyle gözenekleri henüz da açarak genişletir. Bu halde yağ bezlerinin büyüklüğü artar ve henüz da çok yağlanmaya neden gerçekleşir. Daha çok yağlanma ciltte kayganlığa ve asiditeye neden gerçekleşir. Tüm bu etkilerle birlikte de ölü hücreler, ter, bakteri genişleyen gözeneklerde birikerek çeşitli cilt problemlerine yol açar. Bazı hallerde östrojen düzeyi ve doğum kontrol hapları da gözenek sorunlarına yol açabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Avokado ile Saç ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde avakado cilt bakımı, avakado saç bakımı ve avakado saç ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN