. Parlak Makyaj | Cildi Parlak Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır | Sağlıklı Portal |
Bilgi

Cildi Parlak Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildi Parlak Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Güzellik ve makyaj kelimeleri, doğaları gereğiyle kadınların asla terk etmeyecekleri iki olgudur. İnanış: ‘Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.’ temel mihenk taşı üzerine kurulmuştur. Bu yüzden de her kadın; kendine, bedenine ve tenine oldukça hassas yaklaşmaktadır. Kadınların genel olarak tercihi ise ciltlerinin aydınlık ve parlak gözükmesidir. Fakat kadınlar bu yolu seçerken, az bilinen yanlışlardan birini oldukça fazla şekilde uygular. Fondötenin içine nemlendirici koyup, bir de buna likit türde aydınlatıcı eklemek parlaklığı tam manasıyla sağlamaz. Bu aslında fondötenin içinde bulunan kapatıcılık özelliğinin kullanılamamasına sebep verir. Peki gerçekten bu kadar uğraş verici yolların dışında aydınlatıcı makyaj nasıl yapılır?

Nemlendirici ve fondöten kullanmak aydınlatmada yardımcı olur mu?

Temel kural; lütfen makyaj yapmadan önce cildinize nemlendirici sürün. Fakat bu nemlendiriciyi seçerken parlaklık veren özellikteki bir nemlendirici olmasına dikkat edin. Bu sayede içeriği hem daha yumuşak, hem de daha doğal ışıltıyı gösterecek şekilde olan nemlendiriciler; cildinizi istediğinize yakın şekilde güzel gösterecektir. Günde sabah ve akşam olmak üzere en az 2 kere bu nemlendiriciyi uygulamalısınız. Fondöten uygularken; parlatıcı özelliği bulunan seçimler yapmanız, cildinizdeki makyajın sizi daha parlak göstermesine yardımcı olacaktır.

Makyajın devamında sürülecek pudra, aydınlatıcı ve farın içerisinde bulundurması gereken özellikler nelerdir?

Pudra tercihinde transparan olanları öneriyoruz. Bunun sebebi; bu özelliği barındıran pudralar, cildinizin makyaj ömrünü uzatır. Aynı zamanda cildinizi sabitlemenize yardımcı olur. Fondöten sürdükten hemen sonra pudrayı uygulamanız parlaklık etkisini arttıracaktır. Parlak makyajın devamında şık bir duruş yakalamak isterseniz, son dokunuşlardan birini aydınlatıcınız ile yapabilirsiniz. Dudak üstünüzden, kaş kemiğinin bitimine kadar, elmacık kemiklerini de kapsayacak bir aydınlatıcı kullanımı, size oldukça şık bir parlaklık verecektir. Göz ve çevresine geldiğinizde far büyük önem arz eder. Göz farı tercihinizde ışıltılı ya da mat seçim yapmanız önerilir. Gözlerinizi daha büyük göstermek isterseniz, göz pınarlarınıza açık tonda bir göz farını uygulayabilirsiniz. Bu gözlerinize ve çevresine ekstra beyazlık ve ışıltı katacaktır. Tüm bunları tamamladığınızda ise işte; harika bir cilt makyajınızı bitirmiş oldunuz!

Bir önceki yazımız olan Buğulu Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde Buğulu göz, Buğulu göz Makyaji Nasil Yapilir ve Bugulu göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN