Bilgi

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için ipuçları!

Daha Sağlıklı Bir Yaşam için ipuçları!

Birçok insan sağlıklı yaşamın sadece ciddi bir hastalığın olmaması olduğunu düşünmektedir ama aslında bundan çok daha fazlasıdır. Fiziksel, zihinsel ve duygusal dengenin korunmasına yardımcı olan bazı iyi alışkanlıklar, iyi bir yaşam kalitesi hepsi birer sağlıklı yaşam konusudur.

BESLENME

Gıda, vücudun düzgün işleyişi için gerekli olan tüm besinleri sağladığı için sağlık üzerinde büyük bir etkiye sahiptir bu nedenle günlük olarak meyve ve sebze gibi sağlıklı yiyecekleri tüketmek önemlidir. Mümkün olan her zaman taze yiyecekler seçmek, koruyucu maddeler ve renklendirici maddeler gibi ilave katkı maddeleri ve daha yüksek sodyum, şeker ve yağ içeriği ile ultra işlenmiş gıdalardan kaçınmak önemlidir. Sağlıklı olmak düzenli beslenme ile olur.

FİZİKSEL AKTİVİTE

Fiziksel aktiviteyi alışkanlıklarınıza dahil edin çünkü egzersizler sağlık bakımında çok önemlidir çünkü hastalıkların önlenmesi ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi fiziksel aktivitelere bağlıdır. Daha fazla hareket etmek her zaman size uzun vadede olumlu sonuçlar sunacaktır.

STRES

Sağlıklı yaşam denildiği zaman ilk başta yok edilmesi gereken şey strestir. Stres düzeyinizi sonuna kadar kontrol etmeye çalışın. Stres uykusuzluk, anksiyete ve hatta kilo alma gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Meditasyon veya yoga gibi stresi kontrol etmeye yardımcı olan pratik aktiviteler size yardımcı olabilir. Bunlar dışında stresi yok edecek binlerce aktivite vardır.

KENDİNİZE İYİ BAKIN

Çoğu zaman kendimiz hakkında iyi hissetmiyoruz diyerek yaşam kalitemizi düşürüyoruz. Sağlıklı yaşam için kendinize iyi bakmanız gerekir. Fiziksel aktiviteler, iyi olma hali ve iyi bir duygudurum hissini uyaran endorfinlerin salınmasında yardımcı olarak ruh halini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Su tüketimi cildin ve saçı nemlendirmeye yardımcı olabilir ve güneş koruyucu kullanmak kırışıklıkların ve lekelerin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Arkadaşlarınızla buluşun, onlarla sohbet edin, güzel yerlere gidin, şehirden uzaklaşın, doğa ile bütünleşin. Sağlıklı alışkanlıklar yarattığınızda, bunlar bir ömür boyu kalıyor ve her zaman size fayda sağlıyor.

Sağlıklı yaşam demek sadece hastalığın olmaması anlamına gelmiyor. Hiçbir sağlık problemi olmayan bir insana da sağlıksız şekilde yaşam sürüyor demek mümkündür. Bu yüzden önerilerimizi dikkate almanızda fayda var.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Diyet için Chia Tohumunu Deneyin! başlıklı makalemizde Sağlıklı Diyet, sağlıklı diyet kahvaltı ve sağlıklı diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. sağlıklı yaşam için kısacası kendimize iyi bakmamiz lazım ve yediklerimize dikkat etmemiz gerekir. özellikle dışarıda yediğimiz yiyeceklere cok dikkat etmeliyiz et için bildiğimiz kasaplara gitmeliyiz marketler dan ucuz diye aldığımız yaglarin motor yagindan bir farki olmadigini bilmeliyiz. burger papeyes vs gibi ne olduğunu bilmediğimiz yerleri kesinlikle hayatimizdan çıkarmalıyız.ailemizin hazir dondurulmuş yiyeceklerden uzak tutmaliyiz. baligi tavada degil firinda pisirmeliyiz hergün düzenli su icmeliyiz. musluk sularindan su aritma cihazından uzak durmaliyiz. aklıma geldi yazdım iyi günler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN