Bilgi

Deniz Suyu Düşündüğünüzden Daha Faydalı

Deniz Suyu Düşündüğünüzden Daha Faydalı

Bir çoğumuz için yaz deyince akla gelen ilk şeylerden biri şüphesiz deniz oluyor. O sıcakta zaten insan serinlemek için daha faydalı bir şey düşünemiyor haliyle. Fakat yazdan yaza aklımıza gelen denizin daha doğrusu deniz suyunun aklımıza gelmeyen nice faydaları var.

Doğal yapısı gereği, içeriğinde sayısız faydalı mineral, vitaminler ve amino grup yani faydalı asitler sayesinde, tarihin bilinen en eski tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılmaktaydı. Zamanının en ileri tıp tekniğine sahip olan Mısır medeniyeti bile, sadece deniz suyunun tek başına birçok derdin dermanı olarak görmekteydi.

Peki deniz suyu neden bu kadar değerli ve faydalı?

Dediğimiz gibi sayısız mineral, vitamin ve vücut enzimlerini harekete geçiren faydalı birçok amino grubu asit barındırıyor. Denizde geçirilen süre boyunca, her ne kadar farkında dahi olmasak da, vücut gözeneklerinden içeri giren mineraller, doğal yollarla bir türlü bedenimizden atamadığımız toksin yani zehirli madde çözünerek vücuttan dışarı atılmış oluyor.

Cildin akne, sivilce gibi sorunlarını da doğal çözücüleri ve tuzlu yapısıyla kaynatarak iyileştirici özelliği sayesinde de, bir nevi vücudun koruma sistemi olan bağışıklığımızı da arttırmaktadır.

Deniz suyunun beklide en bilinen faydalı minerali, magnezyum nitrattır. Bu madde, güzellik uğraşlarınızın yanı sıra, uykusuzluk sorunu çekenler içinde en doğal ve zahmetsiz çözümlerin kaynağıdır. Deniz suyu, üst solunum sorunları, psikolojik sebeplere bağlı stres ve anksiyete gibi durumlarında iyileştirilmesi için faydalar sağlamaktadır. Deniz içerisindeki vücut, normalde daha fazla hareket enerjisi harcar. Bu, özellikle hareketsiz yaşamları olanlar için, kanın daha hızlı pompalanması ile kişiye canlılık ve hareket sağlar.

Bilinen bunca faydası yanı sıra, deniz suyunu direkt yollarla tüketmekte bir o kadar sakıncalıdır. Tuzlu su içen bir insanda, kalp atışı hızlılığı, idrara çıkamama ve zaman içerisinde böbrek fonksiyonlarının yetersizliği sonrası organ yetmezliğine kadar giden kötü sonuçlar doğurabilir.

Bizlerin faydalanması gerekenler, deniz içerisinde vücudumuzu ve canlandıracak ve aktif hale getirecek, yüzme işlemi ile beraber hareket ve egzersizler olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kolon Kanseri Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde kolon kanseri, kolon kanseri beslenme ve kolon kanseri evreleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN