Bilgi

Diyet Makarna ( biberli-peynirli) tarifi

Diyet Makarna ( biberli-peynirli) tarifi

Genel olarak bayanlarımızın beslenmelerine dikkat ettiğini biliriz. Diyet yemekler yapmak konusunda gayet iyi olan bayanlarımıza, diyet makarna ( biberli-peynirli) tarifi vererek, makarna diyeti konusunda yardımcı olalım. İlk olarak malzemelerinden bahsederek, daha sonra da hazırlanışı hakkında kısaca bilgileri sizlere iletelim.

Malzemeler nelerdir?

  • 1 adet kırmızı biber
  • 1 adet yeşil biber
  • 2 adet yeşil soğan
  • Burgu tuzsuz peynir
  • 1 çay kaşığı kadar tuz
  • Yarım paket integral makarna

Kısaca malzemeler hakkında bilgiler vererek, diyet makarna tarifini de sizlere sunalım. Makarnayı integral makarna olarak seçmeniz, karbonhidrat bakımından sizlere destekçi oluyor ve yeterli miktarda olmasından dolayı denge sebebi ile yağa dönüşmemesinde sizlere yardımcı oluyor.

Hazırlanışı ve pişirme

İlk olarak makarnamızı haşlamak için, tenceremize yeterli miktar su ilave edelim. Suyu kaynamaya bırakarak, kaynamasını bekleyelim. Daha sonra kaynamış suya yarım paket integral makarnayı da ilave ederek, haşlanmasını sağlayalım. Makarnamız haşlanırken bizlerde sıvı yağımızı bir tavaya alarak, kırmızı ve yeşil biberlerimizi kısık ateş de kavurmaya başlayalım. Yumuşayana kadar kavrulan biberlerin yanı sıra, taze soğanlarımızı da ayıkladıktan sonra bol su ile yıkamayı unutmayalım. İnce ince soğanları da doğradıktan sonra, biberlerimizi kavurduğumuz tavaya ilave ederken, bu içeriği birkaç dakika şeklinde soteleyerek devam edelim.

Beraberinde makarnamız haşlandı öyle değil mi? Haşlanmış olan makarnamızın suyunu süzerek, biber ve soğanlı karşımıza ekleyelim. Bu eklemeyi de yaptıktan sonra beraber soteleme işlemine devam edelim. Bu karışım birbiri ile bütün hale gelene kadar karıştırılmalıdır.

Servis

Sotelediğimiz makarnayı da hazır hale geldikten sonra servis tabağına alarak üzerine burgu peynirleri ilave edelim. Böylelikle sizlere bahsettiğimiz peynirli biberli diyet makarna tarifimiz hazır olurken, daha sağlıklı ve hafif yemekler olarak destekçi olabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Dere Otlu Mayasız Ekmek Tarifi başlıklı makalemizde dere otlu ekmek, dere otlu ekmek diyet ve dere otlu mayasız ekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN