Bilgi

Diyet Psikolojisine Nasıl Hazırlanır

Diyet Psikolojisine Nasıl Hazırlanır

Diyet yapmak son zamanlarda gerçekten çok önemlidir. Bir çok insan her zaman pazartesiyi bekler. Daha sonra ucunu kaçırdığı zaman da bir sonraki pazartesiyi bekleyeceklerini ve hafta başında da tekrar bir sonraki pazartesiyi beklerler. Bu şekilde aslında hem kendinize çok fazla yalan söylersiniz hem de boşuna başlamış olursunuz. Bunun için diyet psikolojisine hazırlarken kendinizi bazı konularda kendinize dürüst olmanız gerekiyor. Bu en önemlisi psikolojik bir süreç diyet psikolojisin hazırlarken kendinizi nelere dikkat etmeniz gerekeceğinden bahsedelim.

Öncelikle sizlere yönelteceğimiz sorulara dikkat edip bu sorulara cevap vermeye dikkat etmelisiniz. Bu sorulara ne kadar cevap verirseniz ve ne kadar doğru şeyler yazarsanız o kadar önemlidir. O açıdan hemen elinize bir kağıt ile bir kalem alınız ve soruların cevaplarını tek tek yazınız.

  1. Soru: Ben kaç kiloyum ve neden zayıflamak istiyorum?

Bu çok önemli bir sorudur. Kendinizde neyden dolayı kilo vermek istiyorsunuz sağlık konusunda mı sorunlar yaşıyorsunuz ya da görüntünüzden mi hoşnut değilsiniz.Buna karar verin ve gerçekten tamamen kendinize cesur cevaplar vermeniz gerekiyor. Bu sorunun cevabı çok önemlidir. Eğer gerçekten böyle bir sorunla karşı karşıyasanız bunu not edin. Siz gerçekten zayıflamak istiyorsunuz ve gerçekten de çok dikkatli olmalısınız. Mantıklı olmalısınız bunun için mutlaka savaş vermeniz gerekiyor.

  1. Daha az yiyerek daha güzel sonuçlar elde edeceğinize emin misiniz?

Burada en çok önemli olan sizin güçlü olmanız gerekmektedir. Kendinize güvenmeniz gerekiyor. Gerçekten belli bir süre yemekten vaz geçerek ve daha dikkatli olarak istediğiniz görünüme kavuşacağınıza emin olabilirsiniz. Güven bu açıdan en büyük önemli noktadır.

  1. Hangi yemekleri çok sevdiğinizi ve hangi yemekleri her gün tükettiğinizi yazmanız gerekiyor.

Hangi yemekleri çok sevdiğinizi yazmalısınız. Bu makarna ve pilav olabilir ya da bir çikolata da olabilir. Bu yemekleri her gün tüketiyor musunuz size ne kadar zarar veriyor ve ne kadar zararlı yiyecekler yiyorsunuz. Bu açıdan çok dikkat etmeniz gerekiyor ve düzenli yemek yemenizin ne kadar önemli olduğunu da bilmelisiniz.

Sağlıklı güzel günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Bir Haftada 3 Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde 1 haftada üç kilo verme, 3 kilo verdiren diyet ve bir haftada 3 kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN