Bilgi

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınlar hayatlarının neredeyse her günü makyaj yapmaktadır. Kimisi şaşalı makyajlar tercih ederken kimi kadınlarımız da doğal makyajdan yana tercihini kullanıyor. Peki bu doğal makyaj nedir? Yüzünüzde varla yok arası makyaj yapıyorsanız ya da bu tür makyajı seviyorsanız siz de doğal makyaj yapanlardansınız demektir. Onca koşturma-canın arasında pratik olan yolu tercih etmeyi kim istemez değil mi?

Doğal makyaj nasıl yapılır?

Doğal makyajdan kasıt doğru malzemeler kullanarak yüzünüzü canlı bir görünüme kavuşturmak. Olmazsa olmazlardan olan fondöten seçimi yaptığınız doğal makyajın başarılı olmasında en önemli etkendir. Boyun bölgenizde deneyerek cilt renginize en uygun olan fondöteni belirleyebilirsiniz. Fondöteni genellikle ıslak makyaj süngeri yardımıyla yüzünüzün her yerine dağıtın. Bu işlem gün sonuna kadar fondöteninizin yüzünüzde sabit kalarak sizi yarı yolda bırakmaması için iyi bir seçim olacaktır. Daha sonra göz farı olarak krem veya toprak tonlarında mat bir far ile göz makyajınızla devam edebilirsiniz. Eyeliner kullanımı ise kişiye bağlı olarak tercih edilebilir. Eğer eyeliner yerine rimeli tercih ediyorsanız bu kaliteli bir rimel olmalıdır. Kirpiklerinize rimel uygulamasını çok iyi yapmalısınız ki gözleriniz bu makyajda biraz daha ön plana çıksın. Dudaklar için de en uygun dudak kalemi ve ruj seçimi mat değil kremsi dudak rengi rujlardan yana olmalıdır. Şeftali tonlarında bir allığı da yanaklarınıza uygulayın. Bunun yanı sıra göz pınarlarınıza küçük bir fırça yardımıyla farınızdan sürerek aydınlık katabilirsiniz. Makyaj bitiminde pudra yardımı ile makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Tüm bu adımları uyguladıktan sonra ‘Doğal makyajı’ siz de yapmış olacaksınız.

Doğal makyajda dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir?

Doğal makyajın yüzünüzde ‘yokmuş gibi’ durmasını sağlayan en önemli husus temiz bir cilde sahip olmanız. Günlük olarak cildinizi temizlemeniz ve bakım yapmanız doğal bir görünüme kavuşmanız için yardımcı olacaktır. Fondöten seçimi doğal makyajın kilit noktalarından biridir. Eğer cilt renginize uymayan fondöten kullanırsanız gün bitiminde pul pul olmuş doğallıktan uzak bir görünümde olmanız kaçınılmazdır. Doğal makyajda kullanacağınız makyaj malzemeleri genelde ‘soft’ renkler olmalıdır. Bunun için toprak ve kremsi tonlar kullanabilirsiniz. Ayrıca makyajınızı yaparken hafif dokunuşlarla uygulama yaparsanız aşırıya kaçmamış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Gece Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde aksam makyajı, aksam makyajı yapma ve gece makyaj yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN