Bilgi

Doğum Sonrası Kilolar Nasıl Verilir?

Doğum Sonrası Kilolar Nasıl Verilir?

Doğum sonrası aldığınız kiloları vermekte çok zorlanıyorsanız sizlere bazı önemli noktalar vereceğiz. Bu noktalara dikkat ederek aslında tam tersi almış olduğunuz tüm kiloları verebilirsiniz. Şunu asla unutmamanız gerekmektedir. Ne kadar kilo alırsanız alın sizin kilo vermemek için hiçbir nedeniniz bulunmamaktadır. Bunun en önemli nedeni ise kendinizi buna inandırmanız gerekir. Ünlü insanlara baktığınızda onların doğumdan herhangi bir izleri kalmadığnı görürsünüz. Bunun en önemli nedeni ise sağlıklı doğum sonrası beslenme ve sürekli egzersiz yapmalarından kaynaklanmaktadır. Sizler de doğum sonrası kilolar vermek istiyorsanız mutlaka bu noktalara çok büyük dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte önemli doğum sonrası kilo vermenize olanak sağlar.

1-) Acele Etmemeniz Çok Büyük Öneme Sahiptir.

Doğum sonrası kilo vermekte çok acele etmeyin. Herşeyin bir önem sırası vardır. Acele etmemenizin nedeni ise kendinizi strese sokmayın. Çocuğunuzun keyfini çıkarın. Kiloyu vermek için bolca zamanınızın olacağını unutmayın. Kendinizi sıkıntıya sokmamalısınız. Vücudunuza dikkat etmelisiiz. Vücudunuzun sağlıklı bir hal alması için doğum sonrası 6 ve 8 hafta büyük de bir öneme sahiptir.

2-) Diyetisyen İle Görüşmeniz Gerekmektedir.

Diyetisyen bulmanız ve diyetisyen ile görüşmeniz çok önemlidir. Diyetisyen sizin yemek düzeninizi ayarlayacak ve hangi porsiyonu hangi şekilde almanız gerektiğini sizlere tek tek bir şekilde söyleyecektir. Bunun için diyetisyen ile görüşmeniz gerekiyor. Diyetisyen sizin hem sağlıklı hem de daha güzel kilo vermenizi sağlamaktadır.

3-) Gerçekçi Olmanız Bu Konuda En Önemli Noktadır.

Gerçekçi bir şekilde hareket etmeli ve mümkün olduğu kadar gerçekçi hedefler kurmanız gerekmektedir. Bu şekilde eğer hedefinizi tutturamazsanız üzülürsünüz. Kendinizi üzmemek için en güzel olanı ise gerçekçi ve iyi hedefler kurmanız da çok büyük öneme sahip olmalıdır.

4-) Düzenli Olarak Yürüyüş Yapmanız Çok Önemlidir.

Bebeğiniz olduğunu ve bundan dolayı da tüm zamanınızı buna ayırmak istediğinizi biliyorum. Bunun için çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Düzenli bir şekilde her gün en az 30 dakika boyunca yürüyüş yapmanız bu konuda sizlere çok büyük yardımcı olacak ve daha sağlıklı bir hal almanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebeğinizi Doğru Emzirdiğiniz den Emin Olun başlıklı makalemizde Bebeği doğru emzirme, Bebeği doğru emzirme nasıl olur ve bebeği emzirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN