Bilgi

Esmer Tenlilere Özel Makyaj Teknikleri

Esmer Tenlilere Özel Makyaj Teknikleri

Esmer tenli kadınlar makyaj yaparken başka ten renklerine göre az da olsa daha rahat davranabilirler zira genel hatlarıyla işlek görünen renklere sahiptirler. Esmer ve buğday cilde sahip kadınların makyaj sırasında ilgi etmesi gereken en değerli nokta renk dengesidir. Yüzün kısımları arasındaki renk balansı sağlayıp ardından kolaylıkla hatları meydana çıkartan ve doğru dokunuşlar bulunduran bir makyaj yapabilirler.

İlk olarak cilt üzerindeki renk tonları saptamak gerekir. Belli bölgelerde açık-koyu ton farklılıkları görülebilir. Bu farklılıkları dengelemek için cilt rengine makul bir fondöten çoğunlukla kafi gerçekleşir fakat bazı zamanlar kapatıcı ürünler uygulanması gerekebilir.

Özellikle ton farklılıklarının yanında ciddi lekeler var ise kesinlikle kapatıcı bir ürün kullanılarak fondötene hazırlık yapılmalıdır.Fondöten seçimi yapılırken henüz beyaz görünmek için cilt tonundan açık bir renk uygulanması önerilmez. Aksi takdirde çiğ ve suni bir görüntü elde edilir.

Gözaltı kapatıcısı uygularken de aydınlık bir görüntü yaratmak uğruna epey açık renkler seçilmemelidir. Orta ton kapatıcılar uygundur, çok açık renk bir program yapılırsa epey sağlıklı bir görüntü elde edilemez.Göz makyajında çikolata ve toprak tonlarının yanında pastel tonları da kolaylıkla kullanabilirler. Kaş altlarına inci-krem tonlarında bir kalemle ince bir kontör çekip parmak uçlarıyla hafifçe dağıtırlarsa göz etrafına epey aydınlık bir görüntü kazandırabilirler.

Nadiren kaşlara sahiplerse makul tonlarda bir kaş kalemi veyahut göz farı ile kaşlar arasındaki boşlukları kesinlikle doldurmaları gerekir. Aksi takdirde kaşlar epey sönük kalır ve istenen ifadeyi yakalayamazlar.

Çok esmer tenlilerde dudaklar bir derece mor olabilir. Böyle bir halde ruj uygulamadan evvel yeniden ruj formundaki dudak kapatıcıların dan uygular ve üstüne ruju sürerlerse hem henüz kalıcı bir program temin ederler hatta realite rengi meydana çıkarabilirler.Göz çukurlarına, elmacık kemikleri üzerine ve dudak kenarlarına epey hafif olarak uygulanacak aydınlatıcılar la suratı henüz aydınlık gösterebilirler.

Allık seçiminde pembeden kahveye bütün tonları kolaylıkla kullanabilirler. Eyelinerı siyah ve kahve siyah tonlarda kullanabilirler. Daha yumuşak bir görüntü istendiğinde kahve siyah, henüz net bir görüntü istendiğinde siyah kullanmak gerekir. Aynı şey maskara için de geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Malzemelerinin Ömrü Ne Kadardır? başlıklı makalemizde Kadin Makyaj Malzemeleri, Makyaj ve Makyaj malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN