Bilgi

Genç Ve Güzel Kalmanın Altın Kuralları

Genç Ve Güzel Kalmanın Altın Kuralları

Genç ve güzel kalmak için altın kurallar sizlerle.. Yaş alarak, yaşlanmak yerine, küçük dokunuşlar ile sorunları ortadan kaldırarak genç ve güzel kalmak artık çok kolay. Örnek verilmesi gerekirse kırışıklıkları botoksla, saçlarda ki akları da boyayla gizlemek mümkün. Bu noktada önemli ve yapılması gereken tek şey ise yaş ilerledikçe güzel yaş almak için doğru ve etkili yöntemleri kullanmak olacaktır.

Kimyasal Peelingler

Yıllar içerisinde derinin üst katmanı doğal yağ salgıları, çevre kirliliği, makyaj kalıntıları sebebi ile kalınlaşarak adeta bir katman haline gelmektedir. Altta kalan taze hücreler ise nefes alamadıklarından dolayı, lekeli, mat ve yaşlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bunları engellemek için de her yıl güneşli olmayan aylarda sonbahar ve kış zamanlarında kimyasal peeling yaptırarak cildinizi taze ve genç bri görünüme kavuşturabilirsiniz.

Cilt Kalitesi Nasıl Arttırılır

Cilt kalitesi arttırma uygulamalarında genellikle ışıltılı, sağlıklı, hafif sıkı ve diri br cilt görünümüne kavuşturmaktadır. Bu uygulamalar ise düzenli uzman kişiler tarafından uygulanacak cilt bakımları, peeling, maske uygulamaları ve mutlaka günlük cilt temizlikleri dir.

Botoks Uygulamaları

Botoks, genellikle 5 ile 10 dakikalık kısa süreli uygulamalardan sonra 5. gün sonunda etkileri gözlenen ve ortalama olarak da 4 ila 6 ay boyunca etkisi süren bir tekniktir. Özellikle de 30’lu yaşlarda başlayarak düzenli aralıklarda uygulandığında, mimik kası aktivitesine bağlı olan kırışıklıkların yerleşmesini engellemektedir. Bu sayede takvim yaşının gerisinde bir yüz görünümü elde edilerek, daha ileri yaşlarda ve yerleşmiş olan kırışıklıklarda dahi tek başına ya da yardımcı diğer yöntemler ile birlikte uygulanarak daha etkili sonuçlar vermektedir.

Dolgu

Dolgu tekniklerinde kalıcı ta da süreli olarak farklı tipleri bulunmaktadır. Yer çekimine bağlı olarak sarkan ve gevşeme olan ciltlerde yüzün alt yarısında meydana gelen olukların özel teknikler ile doldurulması, üst yüzde yerleşmiş ve özellikle de derin mimik çizgilerinde kullanılır. Botoks ile birlikte ya da cildin istenilen belirli noktalarına özellikle de elmacık kemiklerine hacim ve kusursuz bir görünüm kazandırmak adına en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

 

Bir önceki yazımız olan Fındık Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Fındık yağı, Fındık yağı cilt ve Fındık yağı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN