Bilgi

Gençleştiren Yüz Hareketleri

Gençleştiren Yüz Hareketleri

İnsanlar belli bir yaşa geldikten sonra yüz de bazı çöküntüler meydana gelir. Bu artık eskisi kadar yüzünüzde yenilemenin yaşanmamasından ve aynı zamanda da yer çekiminden kaynaklanmaktadır. Eğer yüzünüzü orta yaşlarda başlayarak egzersize maruz bırakırsanız daha genç görünüme sahip olabilir ve kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Bunun için en önemli nokta ise yemek alışkanlıklarınız ile de ilgilidir. Yeme alışkanlıklarınıza çok dikkat etmelisiniz. Diyet konusundan bununla ilgili önemli başlıklarımızı inceleyerek daha zayıf ve daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şunu unutmayınız ki daha zayıf olmak demek daha genç görünmek demektir. Ama yüzümüzü de bu konuda öneme sahip olmaktadır.

  1. Öncelikle her sabah kalktığınızda yüzünüzü soğuk bir suyla yıkamaya özen göstermelisiniz. Yüzünüzü ve boynunuzu soğuk suyla yıkamak demek daha geç yaşlanmaya olanak sağlamak demektir. Bu oldukça önemli bir harekettir. Ondan dolayı mümkün olduğu kadar yüzünüzü bol su ile yıkamaya özen göstermelisiniz.
  2. Her gece yatmadan önce yüzünüze doğru yatmamalı. Yüzünüzde yastık izinin olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer yastık izi olursa ya da yüzünüze doğru yatarsanız ağızlarınızın yanında aşağı doğru çizgileri görebileceksiniz.
  3. Göz altı morlukları ise bir başka yaşlılık belirtisidir. Göz altı morlukları için önerilen iyi kremler kullanmalı. Sigara ve alkolden uzak durmalısınız. Buununla birlikte her gün buz kütlesini göz altlarınızda gezdirmelisiniz. Böylelikle daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  4. Ayrıca her sabah kalktığınızda çenelerinizi yukarı çekerek yüz gerdirme hareketleri yaparak boynunuzda oluşacak olan kırışıkların önüne geçebilirsiniz.
  5. Ayrıca her gün belli vakitler aralıklarında yüzünüzü elinizle gerdirmelisiniz. Yüzünüze ne kadar gerdirme uygularsanız o kadar gergin duracak ve o kadar da sizi genç gösterecektir.
  6. Dudak üstünüzde buruşukluk olmaması için ağzınızı kocaman açıp dudaklarınızı ağız içine doğru çekmelisiniz. Bu gerdirme hareketi hem çenenize hem boynunuza hem de dudak üstünüze ciddi oranda iyi geleceğini sizlere söyleyebiliriz.

Yukarıda yer alan tüm hareketleri denemeli ama herşeyden önce iyi bir dermatolog ile durumunuz görüşmeli yüzünüze uygun sağlıklı kremleri uygulamalı ve sigaradan uzak durmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kolu İnceltmek İçin Egzersizler başlıklı makalemizde Kol Inceltme, Kol Inceltme Egzersizleri ve Kol Inceltme Hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN