Bilgi

Göbeği Eritmek İçin Egzersizler

Göbeği Eritmek İçin Egzersizler

Göbek sarkmalarından bunaldıysanız ve daha iyi bir göbeğe sahip olmak istiyorsanız sizlere önereceğimiz önemli hareketlerden bazılarını uygulamanız gerekmektedir. Bu hareketler hem daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza hem de daha iyi bir şekilde durmanıza neden olur. Her istediğiniz kıyafeti daha rahat bir şekilde alabilecek ve aldığınız kıyafetler de üzerinizde çok güzel şekilde durabilecektir.
Ayrıca fazla göbeğin olması kötü hastalıkların neredeyse davetiyesini hazırlamaktadır. Bunun için göbek yapmaktan çekinmeli ve mümkün olduğu kadarıyla da iyi bir şekilde çalışmalısınız. Kalp ve damar hastalıklarından müzdarip olmak istemiyorsanız eğer göbeğinizden rahatsızsanız göbek eriten hareketleri uygulamanız çok büyük öneme sahip olacaktır.
Göbek Eriten Hareketler
En iyi göbek eriten hareketlerin başında mekik gelmektedir. Mekik ciddi anlamda çok işe yarar ve göbeğinizin erimesine olanak sağlar. Bunun için bol bol mekik çekmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Hem daha iyi ve daha sıkı bir kalçaya hem de daha az bir göbeğe bu şekilde sahip olabilirsiniz.
Daha sonra yerde rahat bir pozisyonda uzanın. Atınızda mat olması daha rahat hareket etmenize ve spor yapmanıza olanak sağlayacaktır. Matın üzerine uzandıktan sonra ayaklarınızı kaldırın ve makas şeklinde bir ileri iki geri yapın. Bacaklarınızla makas hareketi yapmak kilo vermenize de olanak sağlayacağını asla unutmayın.
Bir diğer önemli göbek eriten egzersizlerden biri ise şu şekilde olmaktadır. Düz bir şekilde mat üzerinde yüz üstü durmalısınız. İki kolunuzla destek alarak ayaklarınızı da bastırarak vücudunuzu kaldırınız. İki kolunuz yatay pozisyonda düz şekilde durması gerektiğini de unutmayınız.
Bununla birlikte kardiyo da göbek eritmek için çok önemlidir. Her gün en az yarım saat yürümeniz gerektiğini unutmamalısınız. Hep hareketli olmaya çalışın ve erkenden güne başlayın. Geç uyanmak demek daha hareketsiz kalmanıza göbek oluşturmanıza neden olacaktır. Güne başlarken enerjik olduğunuzu ve başarılı olabileceğinizi kendinize söyleyin. Unutmayın siz her türlü kilo verebilir ve göbeğinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için en önemli nokta iki buçuk litre su içmek be bununla birlikte de koşmaya da özen göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Boy Uzatan Egzersiz Hareketleri başlıklı makalemizde Boy uzatan egzersiz, boy uzatma ve boy uzatma hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN