Bilgi

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Göğüsleri doğal olarak ve ameliyatsız olarak büyütmek için fiziksel egzersizlere ve hatta göğüslerin büyümesini destekleyen yaşam alışkanlıklarına bile ihtiyaç vardır.

Göğüs kaslarını bükme, sırt üstü yatma ve pektoral kasılma gibi egzersizler, eğer doğru teknik ve yoğunlukta yapılırsa birkaç santimetreye kadar fark yaratabilir.

Ancak göğüs masajı veya fasulye, soya fasulyesi, keten tohumu gibi östrojen üretimini artıran gıdalar göğüs büyütme eylemlerine daha duyarlı olan kadınlar üzerinde bazı etkilere sahip olabilir.

Bu yüzden, göğüslerinizi doğal olarak büyütmenin başlıca yolları şunlardır:

Egzersizler

Daha iyi bir sonuç için bu egzersizler günlük olarak yapılmalıdır.

+ Dizlerinizi bükün, göbek hafif yukarı olacak şekilde göğsün üstünde ağırlıkları tutun. Ağırlık için uygun kilolarda dambıl kullanabilirsiniz. Solunduğunuzda kollarınızı yukarı uzatın ve daha sonra nefesinizi çekerken göğsünüze geri getirin. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.

+ Avuçlarınızı birbirine doğru bastırın ve 5 saniye boyunca basın ve yavaşça bırakın. Egzersizi 20 kez tekrarlayın.

Beslenme

Östrojenler açısından zengin bir diyet bazı kadınların göğüslerinin özellikle de bu hormonun eksikliğini yaşayan kadınlarda doğal olarak büyümesine yardımcı olabilir. Östrojen, göğüslerin bezlerini artırarak çalışır bu da biraz daha büyük bir görünüm verebilir.

Vücuttaki östrojeni artıran bazı besinler şunlardır: Havuç, papaya; arpa; yumurta; erik; kabak; domates; mercimek; keten tohumu; kırmızı fasulye; soya fasulyesi.

Bu gıdalara ek olarak, anason tohumu, fesleğen çiçekleri, dereotu ve meyankökü gibi bu eyleme sahip bazı tıbbi bitkiler de vardır. Bunlar da çay yapmak için kullanılabilir.

Özellikle sardalye, ton balığı, somon, keten tohumu ve chia içinde bulunan omega 3 hem göğüs büyütmenize hem de göğüs kaslarının gelişmesine yardımcı olur. Ayrıca meme kanseriyle de mücadele eder.

Göğüs masajı

Masaj sürtünmenin önlenmesi ve başarılı olabilmesi için badem yağı ya da kremler ile yapılmalıdır.

Bir sonuç elde etmek için uygulama en az 1 ay boyunca yapılmalıdır. Ayrıca kremler ve egzersiz kullanımı daha iyi sonuçların elde edilmesine yardımcı olur.

Göğüs Büyütme Fiyatları

Göğüs büyütme veya göğüs estetiği fiyatları, kişinin – hastanın durumuna, kullanılacak silikonun tipine, şekline ve markasına hastane farklarına göre değişmektedir. Göğüs büyütme ücretlerine etki eden faktörlerden en önemlisi hastanın göğüslerinde sarkık olup olmamasıdır. Hastanın göğüslerinde sarkma varsa meme dikleştirme ameliyatı yapılması gerekiyorsa göğüs büyütme ameliyatının maliyeti artacaktır. Kesin bilgi için size en yakın plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahisinden randevu almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Göğüs Estetiği başlıklı makalemizde göğüs büyütme, göğüs estetiği ve gögüs estetigi ameliyat izi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN