Bilgi

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Meme küçültme, vücuda orantılı bir meme büyüklüğü elde etmeyi ve çok büyük göğüslerle ilişkili rahatsızlığı gidermeyi amaçlamaktadır.

Türkiye, 2015 yılında yapılan Estetik ve Plastik Cerrahi Uluslararası Derneği’nin yaptığı araştırmaya göre, Meksika’dan sonra dünyada plastik cerrahi gerçekleştiren 9. Ülke konumundadır. Göğüs estetiği de bu dallardan bir tanesidir.

Göğüs cerrahisi, çeşitli teknikler kullanılarak total veya parsiyel mastektomiden sonra rehabilitasyonda şüphesiz rol oynamıştır. Bu müdahale hastanın vücut imajının ve benlik saygısının üzerinde çok önemli bir rol oynadığı fiziksel ve psikolojik iyileşme planının bir parçasıdır.

Göğüs rekonstrüksiyonu çok geniş bir alanla ilgilenir bu yüzden mevcut bilgiler sadece bazı genel kavramları erişilebilir bir şekilde sunmayı amaçlar. Bu süreçte mastektomi bölgesinde müdahalenin yanı sıra, kontralateral meme de göğüs simetrisi elde etmek için birçok durumda cerrahi yeniden şekillendirilir. Böylece kontralateral meme (kansersiz) hacim azaltma veya arttırma veya meme formunun yeniden modellenmesi tekniklerine başvurulabilir. Bu teknikler çoğu durumda,meme hastalıkları bağlamı dışında fonksiyonel amaçlar (örneğin göğüs büyütme) veya göğüs estetiği gibi çoğu durumda uygulanır.

Göğüs estetiği faydaları nelerdir?

Özet olarak, aşağıdaki gibi özetlenebilir:

– Dış protez kullanımını önler.

– Giysilerin altında iyi bir görünüme sahiptir.

– Giysisiz bile olsa uygun olabilir.

– Kadının özgüvenini arttırır.

Göğüs estetiğinde cerrahi alternatifler nelerdir?

Göstergeleri birkaç faktöre bağlı olarak sayısız teknikler vardır; bunların arasında, çıkarılacak dokular, lokal dokuların canlılığı, radyoterapinin ihtiyaçları, genel koşullar veya hastanın arzusu ve yaşam tarzı yer alır. Genel olarak farklı teknikler aşağıdaki gibi gruplanabilir:

1) İmplantlar (protezler)

2) Otologöz dokular: pedikül flepleri ve serbest kanatlar

3) Teknik kombinasyonlar

Kaç ameliyat gerekir?

Kullanılacak tekniklere bağlıdır. Genellikle üç ameliyat en son lokal anestezi altında ve ilk ikisi genel anestezi altındadır.

Ana komplikasyonlar nelerdir?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, anestezi tekniklerinin doğasında başlangıç ​​durumuna çok bağlı riskler vardır. Bunların spektrumu, küçük komplikasyonlardan ciddi komplikasyonlara kadar büyük ölçüde değişir.

Göğüs estetiği ameliyatından sonra herhangi bir yan etki veya anormal bir durum sezdiğiniz zaman acilen doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

Göğüs Estetiği Fiyatları

Göğüs büyütme veya göğüs estetiği fiyatları, kişinin – hastanın durumuna, kullanılacak silikonun tipine, şekline ve markasına hastane farklarına göre değişmektedir. Göğüs büyütme ücretlerine etki eden faktörlerden en önemlisi hastanın göğüslerinde sarkık olup olmamasıdır. Hastanın göğüslerinde sarkma varsa meme dikleştirme ameliyatı yapılması gerekiyorsa göğüs büyütme ameliyatının maliyeti artacaktır. Kesin bilgi için size en yakın plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahisinden randevu almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Bıyık Çıkmaması için Neler Yapılır? başlıklı makalemizde Kadınlarda bıyık, kadınlarda bıyık çıkmaması için neler yapılır ve kadınlarda bıyık dökme yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN