Bilgi

Göz Altı Morlukları için En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Göz Altı Morlukları için En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Gözaltı morlukları ya da halkaları her yaş aralıklarında sıklıkla görünen bir sorun olmaktadır. Gözaltında meydana gelen morlukların birçok farklı sebepleri vardır ve bunlar ise; yaşam tarzı, düzensiz beslenme, yetersiz uyku, aşırı stres, yaş alma, hamilelik, demir eksikliği, ilaç kullanımı ve demir eksikliği vb. gibi nedenlerdir.

Gözaltı Morluklarını Önlemenin Yolları

Yapılan araştırmalara göre her 3 kadından bir tanesi gözaltı morlukları sorununu yaşamaktadır. Uykusuzluk ve aşırı yorgunluk sonrasında meydana gelen koyu halkalar ve şişliklerin ilk olarak neden kaynaklandığına bakılması gereklidir. Eğer ki kadın ya da erkeklerde meydana gelen gözaltı morlukları bölgedeki yağ miktarının azalması ile beliren çökükler den kaynaklanıyorsa, yağ transferi yapılması gereklidir. Ancak sadece pigment sorunu yaşanıyorsa da bunun için, günümüzde sıklıkla uygulanan fraksiyonel lazer ya da iğneli mezoterapi uygulamaları yapılabilir. Hastalara yağ transferinde kendi bölgesinden alınan yağlar ile, kök hücreden zenginleştirilmiş olarak enjeksiyon ile transfer yapılır. Oldukça hassas olan gözaltı bölgesi bu yağ transferi uygulaması ile kendini yenileyerek, canlanır ve olası komplikasyon riskleri de taşımamaktadır.

Gözaltı Morlukları İçin Pratik Öneriler
Gözaltı morluklarını önlemek amacı ile evde kolaylıkla yapılabilecek uygulamalarda bulunmaktadır. Bunlar ise; suda eriyen B vitamini kompleksleri, temel kan damarlarının renklerini açmaya yardımcı ürünler, kafein içeren jeller ve niasinamid olmaktadır. Göz torbalarını indirmeye ve kan damarlarını da büzmeye yardımcı olan soğuk salatalık kompresleri ayrıca göz çevresinin nemlenmesine de yardımcı olarak uygulanabilir.

Aynı zamanda yine gözaltı morlukları ve halkaların inmesine yardımcı olan çay kompresleri, içerisinde yer alan tanen maddeleri sayesinde kısa sürede etkili sonuç almanıza yardım olur. Yüzyıllardır cilt sağlığı ve güzellikte kullanılan aleo vera sayesinde morluklarınız dan kurtulabilirsiniz. Kozmetik sektöründe yer alarak şişlikleri azaltmada kullanılan kremler, medikal serumlar, vitaminler, antioksidan ve farklı kimyasal içerikli ürünlerde sorunlar ile baş etmede sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Fakat bu kimyasal ürünleri ise mutlaka doktor tavsiyesi üzerine ve özellikle de kullanma talimatlarına uyarak kullanılması gereklidir. Aksi durumlarda ise cilt yapınız çok hassas ve ince olması halinde göz altında kızarıklık ve tahrişe de neden olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Neden Oluşur? Nasıl Geçer? En İyi Sivilce Kremleri başlıklı makalemizde eczanede satılan sivilce kremleri, en iyi sivilce kremi eczane ve fucidin sivilce kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN