Bilgi

Gözlük Takanlar için 10 Makyaj ipuçları

Gözlük Takanlar için 10 Makyaj ipuçları

Gözlüklerin varlığı hiç de sorun değil ve güzel olma arzunuza son veremez. Gözlüklerinizin şekli, boyutu, rengi veya tasarımı ne olursa olsun, gözünüzün önünde iyi görünecek bir makyaj seçebilir ve sadece kendilerine değil yüzünüze karşı konulmazlık katabilirsiniz. Her gün gözlük takanlara için 10 makyaj ipuçları:

  1. Tarafsız kalın

Gözlüklere sahip olmak, özellikle şık olanları, birçok güzellik sıkıntısından kurtulmaktır. Sen makyaj için endişelenmene gerek olmayan şanslı bir kızsın, çünkü gözlükler çok fazla saklıyor. Ancak gözlüklerin varlığı, makyaj yapmanın sizin için ilke olarak atıkları hiç mantıklı kılmadığı anlamına gelmez. Tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri nötr makyajı. Minimum kozmetik, ancak maksimum ifadedir. Odaklanmak için zengin tonlu bir ruj kullanın ve gözler için klasik okları veya pastel tonları yapmayın.

  1. Jel eyeliner kullanın

Jel eyeliner sıradandan daha iyidir, çünkü makyaj için, gözlüklerin altına saklanmak için gerekli olan dayanıklılığa sahiptir. Okların istikrarı nedeniyle profesyonel üzerinde taze bir durumda kalır. Maskara mevcudiyetinin lensleri lekeleyebileceği ve tahrişe neden olabileceği gerçeği de olsa – muhtemelen bildiğiniz kişisel özelliklerle birlikte bir efsane olduğundan, kalıcı rimel kullanmaktan korkmayın.

  1. Çerçeveyi unutma

Kalın ağızlı gözlük takarsanız, makyajın daha parlak ve eyeliner daha kalın olması gerektiğini hatırlamanız gerekir. Böyle bir jant uygun önlük veya etkileyici kedi gözleri için en iyisi. Ters durumda, gözlüklerin çerçevesi ince olduğunda veya hiç olmadığında, makyaj daha mütevazı olmalı ve eyeliner inceltilmeli ve daha az dikkat çekmelidir.

  1. Etrafa renkler ekleyin

Her gün gözlük takan kızlar için allık, yüze renk, hacim ve şekil ekleme fırsatıdır. Tüm dikkatler en çok gözlere odaklandığından, allık makyajın tamamlanmasına yardımcı olacak ve bir bütün olarak yüzünüze dikkat çekecek, özgür olmaya karar verdiğiniz gerçeğini gizlemez.

  1. Kaşları vurgula

Bu durumda kaş makyajı lenslerin boyutuna ve jantın kalınlığına bağlı olacaktır, ancak her durumda, gözlük çizgisinden dolayı kaş çizgisini vurgulamayı ihmal etmeyin, çünkü gözlükler görsel olarak kaybolabilir veya deforme olmuş görünebilirler.

  1. Daha parlaklık

Gözlüğün olmasının olumlu özelliklerinden biri de tam anlamıyla gözlerinizi büyütmeleridir. Görünümün dayanılmaz hale gelmesini istiyorsanız, daha açık, üç boyutlu ve gözleri görsel olarak daha büyük yapmak için alt göz kapağına parlak beyaz gölgeler ekleyin.

  1. Siyah ekle

Gözlerinizin daha az görsel olarak görünmesini istiyorsanız, o zaman basit bir çözüm var – siyah göz kalemi kullanın. Gözlerinizin üst ve alt göz kapaklarının üzerinde kalem gezdirin, kendinizi rahat hissederseniz. Makyajın daha yumuşak görünmesi için kalemi karıştırın, rimel kullanarak hacim ekleyin ve dudakları öne çıkarın.

  1. Maskarayı değiştir

Gözlük takarken maskara kullanmaktan rahatsız olursanız, kirpiklerin kıvrılmasıyla istediğiniz hacme ulaşılabilirsiniz. Makyajsız gözler seçmek gerekirse, sahte kirpikler kullanmak da mümkündür.

  1. Doğru ten

Gözlük takarken, gözlerin her zaman daha iyi durumda olmasını sağlamak çok zordur. Ancak yüzünüzdeki renk ve cilt durumu kurtarabilir. Yüzünüze bir fondöten uygulayın veya tonu düzeltmek ve hataları gizlemek için pudra kullanın. Bu sayede makyajsız bile taze ve bakımlı görüneceksiniz.

  1. Elmacık kemikleri öne çıkarın

Gözlüklerin şekli, boyutları ne olursa olsun, yüzünüzün şeklindeki görsel değişikliklerin az ya da çok ciddi olmasıdır. Bazen gözlükler çok büyük görünebilir ve burun, dudaklar ve elmacık kemikleri tamamen temassız ve orantısız olduğu görülebilir. Bunu önlemek ve elmacık kemiklerini öne çıkarmak için hafif bir fondöten veya küçük bir ışık gölgesi kullanın. Böylece formu yüze döndürürsünüz ve her hangi bir şekle sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Su Gibi Hafif Makyajla, Tüm Gözler Sizin Üzerinizde! başlıklı makalemizde hafif makyaj, hafif makyaj yapma ve makyaj nasıl yapılır sırasıyla hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN