Bilgi

Graviola(tarçın elması) Kanseri Yeniyor

Graviola(tarçın elması) Kanseri Yeniyor

Graviola meyvesi ülkemizde yeni tanınan adını yetiştiği ağaçtan alan bir meyvedir. Ülkemizde tarçın elması ismiyle anılmaktadır. Bu mucize meyve kanser ve diğer birçok hastalığın tedavisinde doğal bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

Graviola Nedir?

Graviola tropikal bölgelerde yetişen dikenli bir meyvedir. İçerisinde B1, B2 ve C vitaminlerinin yanı sıra magnezyum ve kalsiyum gibi mineralleri de barındırır. Günümüzde kimyasal ilaçların vücudumuz üzerindeki etkisi tartışmaya yer bırakmayacak düzeydedir. Bu sebeple doğal ürünlere yönelim devam etmektedir. Birçok faydası bulunan bu doğal ilacı daha yakından tanıyalım.

Graviola Meyvesinin Faydaları

  • Vücudumuzdaki kanser hücrelerinin durdurulmasında ve kanserin tedavisinde kullanılır.
  • Güçlü bir antioksidandır. Bu özelliği sayesinde bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve bizi grip, nezle gibi hastalıklardan korur.
  • Depresyona olumlu etkisi vardır. İçerisinde bulunan alkaloitler sayesinde rahatlatıcı etkiye sahiptir. Bunun haricinde enerji verici ve yorgunluk giderici olarak kullanılmaktadır.
  • Astım ve öksürük gibi solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.
  • Yaprakları kullanılarak çay olarak tüketildiğinde tansiyon dengeleyici özelliği vardır.
  • Doğal ateş düşürücü etkisi vardır.
  • Kalp sorunlarında etkilidir.
  • Diyabete ve mide ağrılarına iyi gelmektedir
  • Yaşlanmayı geciktirici ve hücre yenileyici etkisi vardır.
  • Vücudu enfeksiyon ve parazitlere karşı korur.

Graviola Meyvesi İle Kanserle Mücadele

Graviolanın günümüzde bu kadar anılır olmasının belki de en büyük nedeni kanser hastalığına olan etkileridir. Graviola meyvesi kanser oluşumunu önlemekte önemli ölçüde başarı sağlamaktadır. Graviola meyvesi oluşmuş kanser hastalıklarında da tedavi amaçla kullanılmaktadır. Meme, kolon, pankreas, akciğer ve karaciğer, prostat gibi birçok kanserin tedavisinde etkilidir. Yapılan son araştırmalar graviolanın kemoterapide kullanılan ilaçlardan çok daha etkili olduğunu göstermiştir. Bildiğiniz gibi kemoterapi ilaçları vücudumuzdaki kanserli hücreleri öldürdüğü gibi sağlıklı hücrelere de zarar vermektedir. Graviola ise kanser tedavisinde yalnızca kanserli hücreleri hedef alır. Ayrıca kemoterapi tedavisinde yaşanan saç dökülmesi, kilo kaybı, mide bulantısı gibi durumlar görülmemektedir.

Graviola Nasıl Ve Ne Miktarda Tüketilmelidir?

Graviola meyvesinin herhangi bir tüketim sınırlandırmaması olmamakla birlikte içeriğinde bulunan alkaloit nedeniyle fazla tüketilmesi önerilmez. Yapraklardan elde edilen çayı ve meyvesi tüketilebilir. Bunların yanı sıra kapsül ve hap şeklinde tüketimi de mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Isırgan Otu Nedir Ve Isırgan Otu Çayı Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde ısırgan, ısırgan otu ve ısırgan otu çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN