Bilgi

Günde Ne Kadar Yürümek Sağlıklıdır?

Günde Ne Kadar Yürümek Sağlıklıdır?

Diyet yapmanın yanı sıra bir insan için en önemli nokta da egzersiz yapmasıdır. Egzersiz yaparak daha sağlıklı bir hal alabilirsiniz. Bunun için her gün belli bir miktar yürümeniz ve belli bir miktar da koşmanız gerekecektir. Bazı insanlar normal yürüme mesafesinden daha fazla yürürler ve bununla birlikte günde ne kadar yürümeniz gerektiğini sizlere söyleyeceğiz.

Günde belli bir miktar yürümeniz gerekiyor. Günde en az 1 saat yavaş mod içerisinde yürümeniz demek daha güzel kilo vermenize olanak sağlayacaktır. Bir saat yavaş modda yürümek daha sağlıklı ve daha yağlarınızı eritmeniz demektir. Eğer sağlığınız iyi ise ve kalp hastalıkları gibi sorunlarla mücadele etmiyorsanız günde yarım saat hafif tempoda koşmak daha sğalıklı kilo vermenize ve yağlardan kilo vermenizi sağlayacaktır.

Günde Ne Kadar Yürüdüğünüzü Ölçmek Oldukça Önemlidir

Günde belli bir miktar yürümek oldukça öneme sahiptir. Günde de yarım saat hızlı hızlı yürümek demek daha sağlıklı bir hal almanıza da olanak sağlayacaktır. Yürürken daha çok kilo vermek istiyorsanız bacaklarınıza ve kollarınıza streç film sararak ya da hava almayan sporcu eşortmanları ile yürümeniz de büyük öneme sahip olur. Bu şekilde daha kolay yağ yakımı sağlayacağınızı söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra koşmayı da ihmal etmemelisiniz. Her gün en az yarım saat yürümek ve sağlıklı olmak oldukça büyük öneme de sahip olacaktır.

Her gün yürüdükten sonra sağlıklı bir hal almanız için içtiklerinize ve aynı zamanda yediklerinize de çok dikkat etmelisiniz. Sürekli su içmeniz de çok önemlidir. İki buçuk litre su içmeniz çok önemlidir. Her gün en az iki buçuk litre su içmeniz gerçekten çok büyük öneme sahip olmaktadır.

Aynı zamanda protein bazlı beslenmeli ve kas düzeninizi normal bir hale almanız da çok önemlidir. Bununla birlikte ne kadar yürüdüğünüzü de göstermelidir. Aynı zamanda da günde ne kadar gezdiğinizi kaydetmeli ve ne kadar yürüttüğünüzü kaydetmeli böylelikle daha sağlıklı ve daha hesaplı bir hareket edersiniz. Bunun yanında da daha iyi daha sağlıklı olursunuz.

Sağlıklı kalın.

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermek İçin En İyi Egzersizler başlıklı makalemizde Egzersiz Hareketleri kilo vermek için, Egzersiz Hareketleri zayiflamak için ve kilo vermek için egzersiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN