Bilgi

Hamile Kalma Pozisyonları Resimli

Hamile Kalma Pozisyonları Resimli

Hamile kalmak her kadının en büyük hayallerinden bir tanesidir. Anne ve baba olmak, evlilikten sonra gelen güzel hayaller içerisinde yer alıyor. Bazı çiftler evlenir evlenmez, bebek sahibi olmayı dilerler. Bazı çiftler ise, biraz evliliğin tadını çıkarma kararı aldıktan sonra bebek sahibi olmayı isterler. Bebek sahibi olmaya karar verdikten sonra, hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak cinsel birleşmeler gerçekleştirilir.

Ruhsal olarak anne ve baba adayları her zaman rahat olmalı, stres altında hissetmemeli ve bebek sahibi olma heyecanıyla birleşme sağlamalıdır. Fiziksel olarak hamile kalabilmek ise, kullanılan pozisyonlara göre daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Pek çok cinsel birleşme pozisyonu mevcuttur. Ancak hamile kalabilmek için özellikle kullanılan bir kaç pozisyon vardır.

Hamile Kalmak İçin Misyoner Pozisyonu

Bebek sahibi olmayı isteyen çiftlerin en çok ve ilk tercih ettiği pozisyonlardan biri misyoner pozisyonudur. Bu pozisyonda kadın altta yatar, erkek onun üstünde yer alır. Bir ritim yakalanır ve cinsel birleşme sağlanır. Kadın alttayken partnerinin beline bacaklarını açarak dayadığında, çok daha rahat birleşme sağlanır ve spermler yumurtalara daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlar. Özellikle de kadın alttayken bel boşluğuna, destek alması amacıyla bir yastık veya herhangi bir şey konulursa, birleşmede daha az zorluk meydana gelir. Aynı zamanda hem kadın ağrı çekmez hem de erkek daha kolay vajinaya ulaşabilir.

Köpek Pozisyonu Hamilelik İhtimalini Arttırır

En çok tercih edilen pozisyonlardan bir diğeri ise köpek pozisyonudur. Köpek pozisyonu aynı zamanda Doggie stili olarak da adlandırılıyor. Bu pozisyonda, kadın ön tarafa doğru eğilmiş bir stile bürünüyor. Erkek partneri ise kadının vajinasına arkadan yanaşarak ulaşım sağlıyor. Bu pozisyon da hem erkek hem de kadın için çok sağlıklı ve rahat birleşme sağlanan bir pozisyondur. Tek problem kadının erkeğine karşı yüzünün değil sırtının dönük olmasıdır. Diğer pozisyonlara oranla daha az duygusal bir bağ kurulabilir ancak hamile kalabilmek için oldukça uygun bir pozisyondur.

  • Her pozisyonun kendine has duygusal ve fiziksel rahatlıkları mevcuttur.
  • Pozisyonlar, hamile kalma işlemleri başladığında, sırayla denenebilir.
  • Hiçbir pozisyonun sağlığa dair bir zararı ve yan etkisi bulunmaz.
  • Tüm pozisyonlarda en önemli durum, erkeğin vajinaya rahat giriş çıkış yapabilmesidir.
  • Köpek pozisyonunda cinsel birleşme sağlandığında, penis yumurta kanallarına daha güzel ulaşabilir.

Bacaklar Omza Pozisyonu

Kadının altta ve erkeğine dönük olarak birleşmenin sağlandığı bir diğer pozisyon ise bacakların omza alındığı pozisyondur. Bu stilde, kadın altta yatar ve bacaklarını yüksekçe partnerinin omuzlarına kaldırır. Burada hafif bir açı meydana gelir ve bu açı bozulmadan cinsel birleşme sağlanır. Bu pozisyonun en etkili kısmı ise, spermlerin yer çekimine daha yakın olması ve böylece daha güzel bir şekilde yumurtalara ulaşmasıdır. Kadının bacakları erkeğin omzuna tam olarak çıkar ve erkeğin bacakları ise arkaya dönük düz bir şekilde yerini alır. Bu pozisyon düz bir zemin üzerinde çiftlerin ikisi de yerde yatarak elde edilebilir. Ancak kadın yüksek bir zemin üzerine çıkarılarak ve erkek de ayakta olacak şekilde de bu pozisyon yerine getirilebilir.

Kaşık Pozisyonu Hamileliğe Etki Eder

Hamile kalmak için kullanılan en etkili bir diğer pozisyon ise kaşık stilidir. Bu pozisyonda da kadının sırtı yine erkeğe dönüktür ve erkek kadının arkasına kaşık şeklinde uzanır. Kadını kucağına çeker ve vajinaya girişi bu şekilde arka taraftan sağlar. Bu pozisyon yatakta en rahat gerçekleştirilen, kadına ve erkeğe büyük haz veren pozisyonlardan bir tanesidir. Bu pozisyon erkeğin sımsıkı sarılmasıyla da gerçekleşebilir, kadının ayaklarını açması ve biraz daha havaya kaldırması ile de gerçekleşebilir. Ancak kadın bacağını havaya kaldırdığında, spermler daha kolay ulaşım sağlarlar.

Kalça Havaya, Mide Yere Pozisyonu

Bu pozisyona ise kadın alttadır ve midesi baskı yapılacak şekilde alta denk gelir. Erkek üstte ve kadının arkasında yer alır. Kadın midesinden rahatsızlık duymamak için yumuşak bir cisimden ya da yastıktan yardım alabilir. İkisi de yere sıfır olan erkek ve kadın hem birleşmeyi rahat sağlarlar hem de hamilelik için oldukça uygun bir stildir. Bu pozisyonlar hamile kalma ihtimalini her zaman yükseltir.

Makaleyi okuyan arkadaş! İnşallah sizinde nur topu gibi, vatanını milletini seven bir evladınız olur…

Bir önceki yazımız olan Doğum Çantası - Öncesi ve Sonrası başlıklı makalemizde doğum çantası, doğum çantası listesi ve doğum çantası nasıl hazırlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN