Bilgi

Hangi Hareketler Yağ Yaktırır

Hangi Hareketler Yağ Yaktırır

Yağ yakmak bir sporcu için ya da kilo vermek isteyen herhangi bir birey için oldukça önemli bir kavramdır. Sizler de hızlı bir şekilde yağ yakmak isteyebilirsiniz. Ama bunun gerçekten de belli bir zaman çerçevesinde olacağını sizlere söyleyebiliriz. Eğer gerçekten de yağ yakmak ve kilo vermek istiyorsanız sizlere önereceğimiz egzersiz hareketlerini denemelisiniz. Bu egzersiz hareketleri sayesinde daha hızlı bir şekilde kilo vereceğinizi söyleyebiliriz.

Öncelikle en çok yağ yaktıran hareketlerden biri de squat olmaktadır. Squat yaparak çok kolay bir şekilde kilo vermeniz sağlanabilir. Squat ilk seferinde çok iyi bir şekilde yapamasanız da üzülmeyin bir şekilde ikinci üçüncü günü gerçek anlamda squat yapabilecek hale geleceksiniz.

Bununla beraber iyi bir yağ yakımı için koşmak çok önemlidir. Her fırsatta koşmaya özen gösterin. Koşmanın çok önemli bir ayrıntı olduğunu ve size yardımcı olacağını unutmayın. Koşarak strest attığınız gibi bir yandan da kilo vereceğinizi unutmayın.

Ev egzersizleri için matınız var ise mat üzerine ya da yok ise herhangi düz ma rahat bir zemine yatmanız gerekiyor. Yattıktan sonra iki bacağınızı birleştirin ve kaldırın, birleştirin ve kaldırın ayağınızı yukarıda yaklaşık bir 30 saniye tutmaya çalışın bu bel yağlarınızı eriten çok önemli bir harekettir. Bu şekilde de oldukça hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Ters mekik de önemli bir diğer yağ yaktıran hareketler arasında gelmektedir. Olabildiğince ters mekik çekmeye özen gösterin. Hızlı hızlı önce düz mekik daha sonra ise ters mekik daha kolay ve daha hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak önemli egzersiz türleri arasında yerini alacaktır. Mutlaka söylediğimiz gibi günde en az 100 mekik çekmeye özen gösterin.

Evde ip atlamak aslında basit ama bir o kadar da kilo verdiren önemli hareketler arasında yerini almaktadır. Oldukça zor gibi görünen ip atlamayı yavaş yavaş başlatarak daha sonra arttırabilirsiniz. Ama çok dikkatli olmanız ve ev kazalarından da uzak durmanız burada ki en önemli noktayı oluşturduğunu bilmeniz de gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İyi Bir Kalça Elde Edebilmek İçin Egzersizler başlıklı makalemizde Basen kalça Eritme Egzersizleri, iyi bir kalça ve kalça egzersizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Arkadaşlarım bundan 20 yıl önce 1.79 boya sahiptim ve 90 kiloydum göbeğimde var ama önüme geleni yiyor, içiyor enteresan şekilde kilomu koruyordum şimdi yaşım 51 kilom 113 bir ara baya zayıfladım ama derilerim sarktı göze hoş gelmediği için tekrar kilo aldım şuan göbeğimden dolayı çorabımı bile giyemiyorum yani sizlere önerim şu sağlığınızın kıymetini bilin her önünüze geleni yemeğin trans yağlardan uzak durun içkiyi keyfe keder sigarayı hiç içmeyin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN