Bilgi

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hasta Yatağı Kiralama Fiyatları

Hasta yatakları hastanın hastalığı süresince gerek evde gerek bir tedavi merkezinde en konforlu ve rahat edebilecek biçimde dinlenmesini sağlayan araçlardan biridir. Hasta yatakları çok uzun süreli kullanılmadığı için genellikle kiralama yöntemi en mantıklı yöntemlerden biridir. Hastanın durumuna göre firmamızda çok çeşitli hasta yatakları bulunmaktadır. Manuel hasta yatak tipinden 4 motorlu hasta yatağına kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Hasta yatağı seçiminde dikkat edilecek konu, hastanın hastalığına uygun hasta yatağı kiralama fiyatları almaktır. Hasta kalkabilir durumdaysa iki ya da üç motorlu yataklar hastanın ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte yataklardır. Ancak hastanın kalkması söz konusu olmadığı durumlarda tam fonksiyonlu 3 ya da 4 motorlu yataklar hastanın tam konforunu sağlaması açısından daha fazla tercih edilmelidir.

Hasta Yatak Çeşitleri

  • İki Motorlu Hasta Yatağı ABS özelliği
  • İki motorlu full ABS özelliği
  • Üç motorlu asansörlü hasta yatağı
  • Dört motorlu yoğun bakım özellikli
  • A+B+C sistem havalı yatak
  • A+B sistem havalı yatak

İki Motorlu Hasta Yatağı ABS Özelliği

Hasta yatağı kiralama fiyatları seçeneklere göre değişmektedir. Hasta yatakları arasında düşünülebilecek en ekonomik ve kullanışlı modellerden biri 2 motorlu ve özelliği sistemine sahip yataklardır. Bu yataklar baş bölgesinden bel ve ayağa kadar kumanda edilerek hareket ettirilebilen yataklardır. Yatağın baş kısımları plastik, Antibakteriyel özellikler taşımaktadır. Ayrıca hastanın güvenli yatmasını sağlayan iki tarafında ve yanlarda korkulukları bulunmaktadır. Bu yataklarda asansör sistemi bulunmaktadır. Hasta yatağı kiralama konusunda önerilebilecek yataklardan biridir.

İki Motorlu Full ABS Özelliği

2 motorlu full ABS hasta yatağı kiralama fiyatları bu modellerde de değişiklik göstermektedir. Diğer yataklardan biraz daha fonksiyonlu bir yataktır. Bu yatakta korkuluklar hastanın rahat etmesini ve güvenliğini sağlamaktadır. Ayrıca hastanın başka bir yere aktarılması kaldırılması veya yanındaki refakatçinin kullanımlarını da son derece kolaylaştıracak bir yataktır. Mikrop barındırmayan Antibakteriyel özellik, korkulukların kolay temizlenmesi, yatağın tamamında enfeksiyon riskinin en az seviyede olması, yatağın fonksiyonel özellikleridir. Elektrikle çalışan kumandası, 2 motorlu ABS sistemi hastanın ve refakatçinin kolaylığı açısından daha fazla da tercih edilmektedir. Hasta yatağı kiralama fiyatları seçenekleri arasında bu yataklarda en iyi kullanım sunan modellerdir.

Üç Motorlu Asansörlü Hasta Yatağı

3 motorlu, asansörlü hasta yatağı kiralama fiyatları bu yataklarda da farklılık göstermektedir. 3 motorlu asansörlü hasta yatağı daha özel bakım isteyen hastalar için tercih edilen yataklardan biridir. Bu yatakların asansör özelliği, alçalıp yükselmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla yatak bakımı ve hasta bakımı bu yataklarda diğerlerine göre daha kolaydır. Bu model hasta yatağı kiralama fiyatları konusunda seçenekler bulunmaktadır.

Dört motorlu yoğun bakım özellikli

Hasta yatağı kiralama fiyatları incelenirken 4 motorlu yoğun bakım hasta karyolası da kendi içinde ekonomik kiralama sağlayan hasta yataklarımızdandır. Bu yataklar hasta yatağında olması gereken bütün beklentileri karşılayan, fonksiyonel özellikler bulunmaktadır. 4 adet motor bulunan yatakta hasta ve yakınları açısından rahat kullanım sağlamaktadır. Yarıya kadar katlanabilir koltuk özelliği, hastanın hareket ettirilmesi ve günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek konforda üretilmiş yataklardır.

A+B+C Sistem Havalı Yatak

ABS sistem havalı yatak kiralama fiyatları yine yatak çeşitliliğine göre değişmektedir. Bu yataklarda iki farklı hücre bulunur ve bu iki farklı hücrede şişer. Hücrelerden bir tanesi inik kalır, belli bir zaman sonra diğeri şişer. Bu özellik hastanın vücudunun aynı anda yatağın bütün alanına değmemiş olmasıdır. Yatağın belli sürelerle, belli bölgelerinin şişip inmesi hastanın özellikle sırt bölgesinin ve kalçalarının hava almasını sağlamaktadır.

A+B Sistem Havalı Yatak

Hasta yatağı incelenirken, yatakların fonksiyonel olması fiyatlarda farklılıklar yaratır. Havalı yatak sistemlerinin en önemli özelliği sürekli yatan hastaların vücudunda yara oluşmasını önlemesidir. Bu hastalar açısından son derece önemli bir durumdur. Firmamız havalı yatak çeşitleri konusunda hastalara birçok alternatifler sunmaktadır. Boru tipi, baklava tipi ve pozisyon ayarlayabilen havalı yataklardır.

Pozisyon Veren Havalı Yatak

Hasta yatağı kiralama fiyatları pozisyon veren havalı yataklar da biraz daha farklıdır. Bu yataklar en fonksiyonel yataklarımızdandır. Yatağan özelliği belli sürelerde 10 – 20 ve 30 derecelik açılarla sağa ve sola olmak üzere 15 dakikada bir döndürerek pozisyonun kendiliğinden otomatik olarak değiştirilmesini sağlamaktadır. İç dizaynı AB sistemi olan yataklar hastanın kan dolaşımının arttırılmasını sağlamaktadır. Bu yataklar hastanın yatak yarası oluşumunu kesinlikle önleyen yataklardır. Ayrıca bu yataklarda ventilasyon delikleri bulunmaktadır. Ventilasyon delikleri vücudun oksijen temasını sağlayan özelliktir.

Bir önceki yazımız olan Kiralık Hasta Yatağı başlıklı makalemizde kiralık hasta yatağı, Kiralık Hasta Yatağı çeşitleri ve Kiralık Hasta Yatağı hakkında bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN