Bilgi

İç Bacağı Eritmek İçin Egzersizler

İç Bacağı Eritmek İçin Egzersizler

Kilolu olan insanların en çok istediği şey bacaklarından kilo vermektir. Ama bazı durumlarda sizler ince dahi olsanız bölgesel yağlanma ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İç bacak yağları ise özellikle de yaz aylarında sizi sıkıntıya sokmaktadır. Herhangi bir bikiniyi giydiğiniz zaman hem güzel görünmez hem de daha sağlıksız bir hal alabilirsiniz. İç bacakta bulunan yağlardan kurtulmak gibi bir düşünceniz var ise sizlere çok güzel önemli bazı egzersiz türlerinden bahsedeceğiz.

Bu egzersizleri yaparak hem kilo verebilir hem de iç bacağınızda bulunan yağlardan kurtularak daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için önemli olan bölgesel egzersizleri yapmanız gerçekten de çok önemli bir ayrıntıyı içermektedir.

İç bacağı eriten egzersiz türleri

İç bacağı eriten egzersiz türlerine ilk başta yatarak sizlere söyleyelim. İyi bir matta uzanın. İlk aşamada yan yatmanız çok önemli. Yan şeklinde yatarak bacaklarınızı kaldırmanızı sizden isteyeceğiz. Önce bir bacağınızı kaldırın ve daha sonra diğer bacağınıza yakınlaştırın. Direkt temas etmemeleri en önemli nokta olduğunu unutmayın. Temastan kaçınmaya çok özen göstermelisiniz.

Bu ikinci hareketimizde ise ayağa kalkmanız gerekiyor. Evde küçük dumble var ise ağırlıkları da elinize almalısınız. Ağırlıkları elinize aldıktan sonra bir adımınızı öne atıp eğilin. Ama dizinizi sakın yere değdirmeyin bu çok önemli bir bacak eriten egzersiz türleri arasında yerini almaktadır.

Bir başka hareket için tekrardan mata yatmanız gerekiyor. Bir bacağınızı alarak kırın ve öne doğru uzatın. Bir yandan da elinizi belinize koymalısınız. Ayağınızı yan yatarak uzatmalı ve ne kadar uzağa uzatırsanız sizin için o kadar iyi olacağını bilmelisiniz.

Aynı uzandığınız mat üzerinde oturmalısınız. İki yana doğru kollarınızı uzatmaya çalışın oturma şekliniz aynı kalmalı vücudunuz esne-melidir.

Bir diğer hareket ise yine mat üzerinde yapacağınız hareketlerden. Emekleme pozisyonuna geçmelisiniz. Bir bacağınızı arkada havaya doğru uzatmalı diğer elinizi de öne doğru uzatmalısınız. Bu şekilde yaklaşık 10 saniye beklemeli daha sonra nefes alıp bırakmalısınız.

Bu hareketleri düzenli yaptığınız takdirde iç bacak sorununuz ortadan kalkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Isınma Hareketlerinin Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizde egzersiz hareketleri, ısınma hareketleri ve ısınma hareketlerinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

Hızlandırılmış Mobil Sayfaya Geçmek için Tıklayın!