Bilgi

İki Malzemeyle Yapılan Kolay Maskeler

İki Malzemeyle Yapılan Kolay Maskeler

Dışarıdan aldığımız maskelerin içinde neler olduğunu bilemiyoruz. İçinde zararlı kimyasal var mı yok mu bilemiyoruz. Bu yazıda evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz sadece iki malzeme gereken maskelerden bahsedeceğim.

  • Cildi Parlatan Maske

Bu maskede sadece limon ve yoğurda ihtiyacımız var. Her iki malzeme de her zaman evimizde bulunan malzemelerdir. İki yemek kaşığı yoğurt ile iki tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırıyoruz. Yüzünüze sürün ve 30 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından soğuk suyla yıkayın.

  • Temiz Cilt Maskesi

Burada ihtiyacımız olan malzemeler ise bal ve limon’ dur. İki tatlı kaşığı bal ile iki tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırıyoruz. Karışımı cildimize sürüyoruz ve 15 dakika bekletiyoruz. Sonra yüzümüzü ılık suyla yıkıyoruz.

  • Cildi Sıkılaştırıcı Maske

İlk olarak sade bir Türk kahvesi yapın. Soğumaya başlamadan içine kahve kadar bal katın ve soğumaya bırakın. Bu oluşan karışımı cildinize sürün ve 10-15 dakika kadar cildinizde bekletin. Süre sonunda yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

  • Gözenek Temizleyen Maske

Bir yemek kaşığı yulaf ezmesine iki yemek kaşığı yoğurdu dökün. İyice karıştırın. Bu karışımı birkaç saat buzdolabında bırakın. Daha sonra yüzünüze sürün ve 30 dakika bekletin. Maskeyi ılık suyla cildinizden arındırın.

  • Yaşlanma Karşıtı Salatalık Maskesi

Bir salatalığı alıp blender ile ezin ve jel haline getirin. Bu karışımı süzgeçten geçirin. Kalan karışımı cildinize sürün. 10-15 dakika bekleyin. Sonra cildinizi soğuk suyla yıkayın.

Gördüğünüz gibi verdiğimiz tarifler hem evinizde bulunan hem de doğal ürünlerden oluşur. Hazır maskelere para harcamak istemiyorsanız bu maskelerden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vazelin Yüze Sürülür Mü? başlıklı makalemizde vazelin yüze, vazelin yüze sürmek ve vazelin yüze sürülür mü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN