Bilgi

Islak Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Islak Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Birçok kadının son dönemlerde trend makyaj tekniklerinden biri Strobing! Strobing, yüzümüzün bazı bölgelerinde parlak makyaj malzemeleri kullanarak ıslak bir görünüm yaratmaktır. Bu sayede yüzün bazı bölgeleri, diğer kısımlarına göre ön plana çıkar. Uygulamanın ve bu makyajın amacı öne çıkan bölgelerin, Strobing sayesinde kusursuz görünmesini sağlamaktır. Eğer siz de bu trend makyaj tekniğini kendinizde uygulamak isterseniz yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Strobing nedir?

Genelde Strobing yüzümüzün ışık yansıtıldığında ortaya çıkan yerlerinde uygulanır. Birçok kişinin bu teknik için nasıl bir makyaj uygulaması gerektiğini merak ettiğini duyar gibiyim (emin değilim bu kelimeden). Siz de yüzünüzde ıslak bir görünüm yaratmak isterseniz yani Strobing makyaj tekniğini kullanmak isterseniz kesinlikle makyajınız sade olmalıdır. Çünkü Strobing makyajınızı tamamlayıcı nitelikte bir teknik olacaktır.

Strobing tekniği nasıl uygulanır?

Bu teknik için aslında farklı makyaj malzemelerine ihtiyacımız yoktur. Evimizde her zaman kullandığımız nemlendirici krem ve ışıltılı renksiz bir far kurtarıcınız olacaktır. Çok küçük bir miktar krem ve farı karıştırarak yüzünüzün belirli bölgelerine parmaklarınızla uygulama yapmanız durumunda Strobing tekniğini siz de uygulamış olacaksınız. Aslında bu uygulama için genelde aydınlatıcılar kullanılmakta; fakat siz de bu karışımı yaparak ek bir maliyetten kurtulabilirsiniz. Zaten iyi bir makyaj pahalı ve karmaşık ürünlerden daha çok, cildinize, yüz tipinize ve ten renginize uygun şekilde yapılacak olan tercihlerdir.

Strobing uygulamasının püf noktaları?

Makyajınızda ıslak görünümü elde etmeni için dikkat etmeniz gereken çok basit birkaç püf noktası vardır. En temel kural ıslaklığı hangi bölgelerde oluşturacağınız. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi elmacık kemikleri altı, kaş altı ve burun üstüne uygulama yapmak. Aynı zamanda uygulama makyaj sonrasında makyajın tamamlanmasına imza nitelikte bir son olmalıdır, yani makyajınız bittikten sonra Strobing tekniğini kullanmalısınız. Bir diğer önemli husus ise makyajınızın sade ve kullandığınız makyaj malzemelerinin mat olması gerekiyor ki ıslaklık yarattığınız bölgeler daha ön planda olabilsin. Bu sayede ışık yansımalarında sadece istediğiniz bölgeleri gösterme imkanınız olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Makyaj Malzemelerinin İsimleri ve Görevleri başlıklı makalemizde Makyaj, Makyaj malzemeleri ve Makyaj malzemelerinin görevleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN