Bilgi

Kadınlarda Bıyık Çıkmaması için Neler Yapılır?

Kadınlarda Bıyık Çıkmaması için Neler Yapılır?

Bıyık Dökme Yöntemleri

Kadınlarda bıyık; Kadınların en büyük sorunları hiç kuşkusuz bıyık çıkmasıdır. Hiçbir kadının yüzü tüysüz değildir ancak fark edilir ve kalın tüylerin uzaması özellikle de dudak üstünde olması tam bir kâbustur. Kadınlarda bu durum hormonal, genetik ya da etnik nedenlerden kaynaklanabilir. Ayrıca bazı hastalıklar sonucunda da kadınlarda belirgin bıyık çıkması yaşanmaktadır. Kozmetik sektöründe bıyıklardan kurtulmak için birçok ürün bulunmaktadır, fakat bu cildinize zarar vererek lekelenmelere ya da ciltte tahrişe sebep olabilir. Bıyıklardan kurtulmak için evde yapılacak doğal yöntemlerde vardır, bu yöntemler ise oldukça ucuz ve doğal olmasının yanında hiçbir zararı da bulunmamaktadır.

Nane Çayı; Nane çayı tüketimi yüzdeki istenmeyen tüylerin azalması ve giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Yüzdeki tüylenmenin sebebi bazı kadınlarda fazla miktarda androjen yani erkeklik hormonu bulunmasındandır. Bu kadınlar günde birkaç bardak yeşil nane çayı içmek vücutta androjen hormonu üretimini azaltarak vücutta tüylenmeyi de engellemektedir.

Bir tatlı kaşığı öğütülmüş yeşil naneyi bir bardağa koyun ve üzerine kaynayan su ekleyin. Üzerini kapatarak 10 dakika demlenmesi beklenmelidir. Süzülüp içerisine bir miktar bak eklenerek tüketilmelidir. Günde 2 ya da 3 bardak içilebilir.

Papaya; Papaya istenmeyen tüyler için oldukça ektilidir, ayrıca tüylerin rengini açmaya da yardımcı olmaktadır.

Bir tatlı kaşığı ham papaya meyvesi öğütülür, içerisine yarın tatlı kaşığı zerdeçal eklenerek iyice karıştırılmalıdır. İyice karıştırılan bu kür bıyık bölgesine sürülerek 15 dakika kadar beklenmelidir ve ılık su ile yıkanmalıdır. Haftada 1 kere uygulanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Dudak Şekline Göre Karakter Analizi başlıklı makalemizde Dudak Şekillerine Göre kişilik, Dudak şekline Göre karakter ve dudak türleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN