Bilgi

Karanfilin Saça Faydaları

Karanfilin Saça Faydaları

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir ?

Karanfil denilince aklınıza rengârenk çiçekler de gelebilir, kurutulmuş ufak parçalara sahip mis kokulu baharatlar da.Çiçek olarak bildiğimiz karanfil bir bitkinin çiçekleridir ve baharat olarak bildiğimiz karanfil de bir ağaçtan elde edilir.Karanfilin en ilgi çekici özelliklerinden biri antibakteriyel kaliteyi taşımasıdır. Saç bakımında da kullanabilen bir malzemedir ve hızlıca pozitif tesirlerini göstermesiyle bilinir. Uygulaması epey basit ve fiyatsız bulunduğu için sık sık seçenek edilir. Karanfil ile hazırlanabilecek muhtelif banyolar ve kürler saçınızda tesirlerini tahmininizden henüz hızlıca gösterir ve böylece ona olan inancınızı çoğaltarak daha fazla kullanmanıza neden gerçekleşir.

Karanfilin Saç İçin Faydaları Nelerdir?

Saç miktarını arttırır!

Yeni saç oluşumu ve kaybedilen saçların adına gelmesi saç foliküllerinin ( saç köklerinin ) sağlıklı ve dayanıklı kalması ile olası olan bir haldir. Saç kökleri yıpranır ve zarar görürse yeni saç oluşumunu beklemek defa olası olan bir vaziyet değildir. Bu sebeple karanfilin antibakteriyel özelliğinden de faydalanarak bakım yapabilir ve saç köklerinin hijyenik hale getirilmesi ve hava alması sağlanır. Bu sayede foliküller geçmişteki sağlıklarına kavuşur ve yeni saç oluşumu olası gerçekleşir.

Sönük saçları canlandırır ve saça hacim verir!

Bilhassa ince yapılı ve yağlı saçlarda görünen en can sıkıcı şeylerden biri sönük, mat ve hacimsiz saçlardır. Duştan çıkıp kuruttuktan veyahut fönledikten kısa bir müddet ardından kafanıza yapışan ve bütün hacmini kaybeden saçlara sahipseniz karanfil vasıtası ile saçlarınızın henüz hacimli ve dolgun görünmesini edinebilirsiniz.

Saç dökülmelerine iyi gelir!

Saç dökülmesinin çok sayıda değişik nedeni söz konusu olabilir. Mevsim farklılıklari, yetersiz ve balanssız beslenme, vitamin eksikliği, gerilim, şok diyetler, yapılan kimyevi ürünler veyahut kullandığınız bakım ürünleri bu sebeplerin başında gelir. Saç dökülmesi arttıkça ve devam ettikçe epey can sıkıcı bir hâl alabilir. Bu yüzden bu meselesi başından engellemek için karanfil kullanarak saçınıza bakım yapılabilir, dökülmeleri azaltabilir ve durdurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Avokado ile Saç ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde avakado cilt bakımı, avakado saç bakımı ve avakado saç ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN