Bilgi

Kilo verirken Yapılan Yanlış hatalar Nelerdir ?

Kilo verirken Yapılan Yanlış hatalar Nelerdir ?

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? Amacı kilo vermek olan kişinin düşük karbonhidratlı bir diyet uygulamalıdır. Ekmek ve şekeri keserek karbonhidratı azaltmaya başlayabilirsiniz. Düşük karbonhidrat diyeti uzun senelerdir araştırıldı ve sür’atli kilo verdiren diyet olduğu anlaşıldı.Düşük karbonhidratlı diyet yapar iken yağ kullanımını azaltmak açlığı harekete geçirir ve diyetin bitmesine neden olur.Vücudumuzun enerji kaynakları karbonhidrat ve yağlardır, iki sinide azaltırsak beden açlık hissi duyacak ve diyetlerin ömrü kısa olacaktır.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 1 )

Kilo verirken Yapılan Yanlış hatalar Nelerdir ?

Meyve tüketmek vücudunuzun için iyi bir besin olmasına rağmen, meyvelerin şeker içerdiğini aklınızda tutmalısınız.Aşırı miktarda meyve tüketmek vücudunuzda yağa dönüşebilir. Bu nedenle, tükettiğiniz meyve miktarlarına dikkat etmelisiniz.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 2 )

Kendinizi aç bırakarak kilo vermeye çalışmayın. Başlangıçta hızlı kilo kaybı ile sadece kendinizi kandırabilirsiniz. Ancak, kısa bir süre sonra, metabolizma yavaşlar ve kilo kaybı önemli ölçüde azalır. Yerine uzun saatler aç kalmış olursunuz, her 2 ila 3 saat te bir sağlıklı atıştırmalıklar deneyin. ( işlenmemiş tuzsuz kuru yemişler, ceviz, fındık, badem, kuru kayısı ve kuru erik ) Bu şekilde, metabolizma yavaşlamaz ve kilo kaybı kalıcı olur.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 3 )

Kilo vermek istiyorsanız yağlı yiyecekleri tüketmeyi bırakmayın. Tüm yağlar vücudunuz için sağlıksız olduğu anlamına gelmez. Yağlı yiyecekleri tüketmeyi bıraktığınızda, vücudunuz bir tepki olarak yağ üzerinde stoklanmaya başlar. Dahası, A, D, E ve K vitaminleri bağırsaklarda absorbe edilmeyecektir. Bunun sonunda daha ciddi sağlık sorunları yaratabilir.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 4 )

Su yerine çay veya kahve içebilirsiniz. Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuz, ancak çay ve kahve kafein içeriyor. Su ile değiştirilemez olmalarının nedeni de budur. Kilo vermek istiyorsanız, her gün önemli miktarda su içmeniz gerekir.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 5 )

Sirke veya limon ile su içmek vücuttaki asitleri dengelemeye yardımcı olur. Ancak, bu maddelerin her ikisi de yağ yakma işlemi üzerinde bir etkisi yoktur. Bu asidik gıdalardan çok tükettiğinizde, bağırsaklarınızda sorunlar yaşayabilirsiniz.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 6 )

Eğer boş bir mideyle egzersiz yaparsanız, muhtemelen kaslarınızda doku kaybı yaşarsınız. Egzersiz öncesi yemek yemeniz egzersiz sonrası tüketecek protein zengin gıdalar size güçlü kaslar oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 7 )

Masum görünseler de, taze sıkılmış meyve suları kalori açısından çok zengindir. Meyve suyu yerine, kilo vermeye çalışırken gerçek meyve yeme düşünebilirsiniz.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 8 )

Maden suyu, sindirime yardımcı olan bir içecektir. Bununla birlikte, vücudunuzun yağ yakması için sadece içme suyu yeterli değildir. Bunun yerine, kaybettiğiniz mineralleri yeniden kazanmak için egzersiz yaptıktan sonra maden suyu içebilirsiniz.

Kilo verirken yapılan yanlış hatalar Nelerdir? 9 )

Kurutulmuş meyve ve fındık protein ve tahıl bakımından zengindir. Sağlıklı atıştırmalıklar için ideal olmasının nedeni de budur. Aşırı miktarda tüketmenin kilo almanızı sağlayabileceğini unutmamalısınız. Bununla birlikte, bu atıştırmalıkları ılımlı bir şekilde yerseniz, genel olarak sağlığınız için faydalı olacaktır.

Diyet ürünleri de, az miktarda şeker ve yağ içerir. Diyet terimi, bu ürünleri aşırı derecede yiyebileceğiniz anlamına gelmez. Paket üzerindeki besin değerlerini kontrol ettiğinizden emin olun.

Bir önceki yazımız olan Detoks Yapmanın Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Detoks, Detoks Diyeti ve detoks nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN