Bilgi

Kilo Vermek İçin En İyi Egzersizler

Kilo Vermek İçin En İyi Egzersizler

Kilo almak çoğu zaman sıkıntı olmakta ve görüntümüzü kendimize sevdirememektedir. Yağlı bir görünüm yerine kaslı ve gerçekten zayıf bir hal kim almak istemez ki eminiz sizler de ciddi oranda kilo vermek istiyorsunuz. Öncelikle iyi bir şekilde kilo vermek için yemek düzeninizi tekrardan gözden geçirmelisiniz. Size uyan diyet önerilerimizi diyet bölümünden kontrol etmeli ve nerelerde hata yaptığınızı bu kısımdan incelemelisiniz. Bununla birlikte kilo vermenin en iyi yolu diyet artı egzersiz yapmaktır. Sizler de egzersize ciddi oranda önem vermeniz gerekiyor ki vücudunuz gerçek anlamda incelebilsin.

Kilo vermek için sizlere önereceğimiz bazı önemli egzersiz önerilerimiz de bulunuyor. Bunları tek tek bir liste halinde sizlere anlatalım.

  • Öncelikle iyi bir şekilde kilo verebilmek için her gün en az yarım saat yürümeniz ve en az yarım saat de hafif tempolu bir koşu yapmanız gerekiyor. Burada koşu yaparken mutlaka kalp hastalıkları olan insanların koşu yapmaktan kaçınması en önemli ayrıntıyı içermektedir. Günlük hayatınızda da hızlı bir insan olmaya özen göstermelisiniz. Koşmalı ve hızlı bir şekilde hareket etmelisiniz.
  • Bununla beraber evde yapabileceğiniz kilo verdiren önemli egzersiz türleri vardır. Bunlardan en iyisi mekik ve şınav çekmektir. Hem bel bölgesinde bulunan yağları bu şekilde eritebilir hem de daha zayıf ve daha sağlıklı bir görünüme bu şekilde ulaşabilirsiniz. Şınav çekemiyorsanız da mekik sayısını arttırmanız gerekmektedir.
  • Kilo verdiren bir diğer hareket ise squattır. Squat zor olsa da gerçekten yaptığınız zaman ciddi oranda kilo vermenizi kalçanızın şekillenmesini ve daha zayıf bir görünüme kavuşmanızı sağlar bu açıdan mutlaka her gün en az 50 squat çekmelisiniz.

Yukarıda saydığımız her hareket ciddi oranda sizlere kalori yaktırır. Bunlar tek başına yeterli olmayacağını konumuzun en başında da söyledik. Daha zayıf bir görünüm için mutlaka sizlerin diyet yapması gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Diyet ile birlikte bu hareketleri de yapabilirsiniz ama sağlık sorunlarınız var ise kilo vermek için mutlaka iyi bir doktora görünmeliiniz.

Bir önceki yazımız olan Gençleştiren Yüz Hareketleri başlıklı makalemizde Dudak Üstü kirişikliklari Egzersiz, Kirişikliklar için yüz Egzersizleri ve Yüz egzersiz haretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN