Bilgi

Kiloyu Kontrol Altında Tutmak İçin Egzersizler

Kiloyu Kontrol Altında Tutmak İçin Egzersizler

Kilo verme işleminizi tamamladınız. İstediğiniz kiloya ulaştınız. İstediğiniz kiloya ulaşmak gerçekten çok üyük bir başarıyı temsil etmektedir. Artık böyle bir durumda sizlere önemli öneriler sunabiliriz. Çünkü içinizi eminiz ki ben ya bu kiloları geri alırsam korkusu taşıyacaktır. Emin olun ki eğer içinizde böyle bir kokru bvar ise daha kolay bu kiloyu kontrol altında tutabileceksiniz. Çünkü kiloyu kontrol altında tutmak için mutlaka içinizde böyle bir korkunun hafif de olsa olması gerekiyor. Bununla birlikte bu kiloyu nasıl kontrol altında tutmanız gerektiği hakkında sizlere şöyle öneriler sunabiliriz.

Öncelikle yeme alışkanlığınızı bir den değiştirmemeli. Artık kilo verebildim ben artık kaçamak yapabilirim dememelisiniz. Bu çok önemli bir ayrıntı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kaçamaklardan olabildiğince kaçmalısınız. Eğer çok kaçırdığınızı düşünüyorsanız hemen ertesi gün o yediklerinizi telafi etmelisiniz. Hala daha bazı önemli diyet önerilerine devam etmeli ama oldukça da sağlıklı beslenmeye de özen göstermelisiniz. Bununla birlikte de sağlıklı bir kilo kontrolü için sağlıklı egzersiz hareketleri yapmak oldukça şarttır. Sizlerin de her gün belli bir miktar dahi olsa da yapmanız gereken önemli egzersiz hareketleri bulunmaktadır.

1-) Her gün yürüyüş yapmanız gerekiyor. Her noktada yürüyüş çok önemlidir. Hem sağlığınızı hem kalp hastalıklarından korunmanızı yürüyüşe borçlu olursunuz. Mutlaka sık sık yürümelisiniz. Bununla birlikte sabah yürüyüşleri hele çok önemlidir.

2-) Fırsat buldukça koşmaya da özen gösterin. Her gün olmasa da en az iki üç günde bir koşmaya çıkın. Kendinize zaman ayırdığınızı düşünün. Bu hareketlerin sizi daha çok zayıflamanıza neden olacağını ve daha iyi bir görünüm altında olacağınızı unutmayın.

3-) Mekik çekmek demek daha zinde kalmanızı sağlamak demektir. Mekik çekmek gerçekten çok önemlidir. Fırsat buldukça mekik çekmeye özen göstermeniz gerekiyorç Her fırsatta en az 20 tane mekik çekmek demek hem göbek sarkmasını önleyecek hem de daha zayıf bir hal almanıza da olanak sağlayacaktır. Mekik çekmeye ve bunu hayat tarzınız gibi yaşamaya özen göstermelisiniz bu şekilde kilo verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan METABOLİZMAYI HIZLLANDIRMANIN YOLLARI NELERDİR ? başlıklı makalemizde Hizli Metabolizma, metabolizma egzersiz ve metabolizma hızlandırılması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Egzersizlerle beslenmeyi kombinlemek en üst düzeyde faydayı sağlar. Bilgilendirme için teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN