Bilgi

Kışın Hastalıklardan Bu Meyvelerle Korunun!

Kışın Hastalıklardan Bu Meyvelerle Korunun!

Kışın gelmesi kış hastalıklarının da kapıda beklemekte olduğu anlamına gelir. Ancak doğada her hastalığın ilacı bulunduğu gibi hastalıklara karşı alınacak önlemler de mevcuttur. İşte kış hastalıklarından korunmaya yardımcı olan meyveler:

Greyfurt: Güçlü kaslara sahip olmanıza yardım ederken yağ yakımını hızlandırır. Vücut yorgunluğunu giderir. A ve C vitamininden zengin greyfurt bağışıklık sistemini güçlendiren yönüyle kışın her korunmaya yardımcı olur

Nar: Magnezyum, kalsiyum, B2 vitamini, potasyum, A vitamini, fosfor ve C vitamini yönünden zengin olan nar meyvesi soğuk algınlığı ve gribe iyi gelmesinden başka kan yapıcı özelliğe de sahiptir. Ayrıca yüksek tansiyonu da düşürerek dengeler.

Portakal: Portakalın içerisinde A, B1, B2, C vitaminleri ile potasyum, magnezyum ve kalsiyum bulunur. Tüm bu özellikleri ile turunçgillerin bir numaralı meyvesi olan portakal, kışın grip ve soğuk algınlığına karşı tam bir kalkan görevi görür. Damarları güçlendiren yönüyle kalbi korur, bağışıklık sistemini güçlendirir, tansiyonu ayarlar ve kolesterolü dengeler. Tam bir vitamin deposudur.

Elma: Sindirim sisteminin düzenlenmesini de sağlayan elma, içeriğindeki A ve C vitaminleri ile bağışıklık sistemini güçlendirir. kolesterolü düzenler. Ayrıca kolon kanserine iyi geldiği de araştırmalar sonucu tespit edilmiştir.

Kivi: İçeriğindeki betakaroten, A vitamini, pektin potasyum C vitamini ve flavonit sayesinde birçok hastalığa faydalı olan kivi, solunum yolu hastalıklarında da olumlu etki gösterir. Hücrelerin yapısında düzenler. Tıpkı elma gibi kanser türlerinde iyi gelen özelliği de vardır. Ayrıca kılcal damarları güçlendirdiği de bilinmektedir.

Mandalina: Mandalina, içeriğinde bulunan B vitamini, A vitamini, C vitamini, potasyum, kalsiyum, brom, demir, fosfor, sodyum ve magnezyum sayesinde ne, soğuk algınlığına ve gribe iyi gelir. Tansiyon düşürücü etkisini de içeriğindeki yüksek potasyuma borçludur.

Ayva: İçeriğinde A, B ve C vitaminleri bulunan ayva kansızlığı önler, ağız kokusunu giderir. Ayrıca idrar söktürücü özelliği vardır.

Bir önceki yazımız olan Adet Sancısı Nasıl Geçer başlıklı makalemizde Adet Sancisina ne iyi gelir, adet sancısı ve adet sancısı nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN