Bilgi

Kıvırcık Saçlarda Loc Metodu Nedir?

Kıvırcık Saçlarda Loc Metodu Nedir?

Göz alıcı ve muhteşem buklelere sahip olmak için loc metodunu kullandınız mı? Kıvırcık saçlara sahip olanlar çoğu kazan cansız görünmesinden, istedikleri saç şekline verememekten yakınabilir. Loc yöntemi kullanarak artık daha canlı göz alıcı muhteşem buklelere sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık saçların göz alıcı görünmesini sağlamak için ihtiyacı olan tek şey ise nemdir. Bu sebeplerden dolayı da saçlarınızı nemlendirerek canlı görünmesini sağlayacak etkili bir yöntem var. Bunun adı Loc ve sıvı, yağ, krem kelimelerinin İngilizce baş harflerinden oluşan etkili bir yöntemdir.

Loc Yöntemi Nedir?
İsimde yer alan sırayla ürünleri saçlarınıza uyguladığınızda saçlarınızın ihtiyacı olan nemi kazandığını göreceksiniz. Bu yöntemin ise son zamanlarda oldukça sıklıkla kullanılarak tercih edilmesinin nedeni ise ürünlerin bu sıraya göre kullanılmasıdır. Nem tabakası yağ ayrıca krem ile tamamen içerde hapsedilmektedir. Yağ ve krem nemin buharlaşarak kaybolmasını engellediği için saçların daha uzun süre nemli ve canlı kalmasını sağlamaktadır.

Loc Nasıl Uygulanır?
Günlük hayatta kullanılması oldukça kolaydır, bu yöntemi uygulamak için durulanmayan saç kremi, oda sıcaklığından ve sıvı halde bulunan ağ ve krem halde bulunan diğer bir yağa ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki aşamalara göre Loc uygulaması yapılmalıdır.

Sıvı (L) aşaması; Saçlar temizlendikten sonra nem verecek bir sıvı kullanılmalı ve bu istenilirse su ya da sıvı halde olarak durulamaya gerek duyulmayan bir saç kremi olabilir. Bütün saçlarınızı su ya da istenilen ürün ile ıslatmak gereklidir.

Yağ (O) aşaması; Saçlarınızın kuruluk oranlarına göre farklı yağları saç uçlarınıza yedirmelisiniz. Bu yağlar ise genellikle oda sıcaklığında olarak sıvı halde bulunan yağlar olabilir. Saçlarınızın nemlendirilmesi için uygulanan sıvı buharlaşarak saçlarınızdan uzaklaşmasını ve saçların daha nemli kalmasını sağlar.

Krem (C) aşaması; Son aşama olan kremleme de saçlarınızda ki nemi saç tellerinizde kalıcı olması için gereklidir. Bu aşamada ise krem şeklinde olan yağlardan kullanabilirsiniz.

Bu sıralamaya göre ürünleri uyguladığınızda buklelerin izin çok daha belirginleştiğini, elektriklenmediğini göreceksiniz. Aynı zamanda soğuk kış aylarında kuruyarak hiçbir şekle girmeyen saçlar ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Bu uygulama ise kişilerin isteklerine göre gün aşırı ya da her banyodan sonra yapılabilir. Kullanım sıklıkları ise yine kişilerin isteklerine göre değişir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Tonuna Göre Saç Rengi Nasıl Seçilmelidir? başlıklı makalemizde cilt, cilt tonuna göre saç ve cilt tonuna göre saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN