Bilgi

Kolu İnceltmek İçin Egzersizler

Kolu İnceltmek İçin Egzersizler

Bir çok kilo vermiş olan insanların en çok istediği şey daha zayıf bir görünüme kavuşmaktır. Kilolu insanlar yağ birikmesi sonucunda maalesef kollarda da aynı sorun ile karşılaşmaktadır. Bu sorunu büyütüp sürekli kafanıza takmanıza ise artık hiç gerek yok. Çünkü sizlere önereceğimiz bir çok farklı egzersiz fikrini kullanarak çok güzel kilo vermeniz de mümkün olacaktır. Hem daha güzel hem de daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak olan bu yeni fikir ile birlikte muhtemelen daha zayıf bir görünüme kavuşabileceksiniz.

Kolu inceltmek istediğinizi birkaç defa spor salonunda görevlilere söylediğiniz de ya da spor salonuna gitmiyorsanız birkaç arkadaşınıza kolunuzu nasıl incelteceğinizi sorduğunuzda sizlere tam ve iyi bir cevap veremediğinden dolayı hayal kırıklığı içinde yaşamanıza gerek yok. İşte sizin için önemli kol egzersizleri. Bu egzersizleri istediğiniz gibi evinizde de oldukça rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

  • Öncelikle her evde oklava olduğunu biliyoruz. Sizi evde de oklava ya da oklavaya benzer bir çubuk var mı kontrol edin. Eğer var ise sizlere çok güzel bir alet çalışması önereceğiz. Sadece evinizde oturduğunuz yerden inanılmaz derecede kilo vermek için hazır olun. Oklavayı iki elinizle aşağıdan tutun. Oklava arkanızda yani sırt bölgenizde olması gerekiyor. Oklavayı beş kere başınıza doğru kaldırmaya çalışın. Her harekette biraz daha kendinizi zorlayın ve her beşlikte dinlendirin. Bu hareketi günde en az 100 defa yaparsanız ciddi oranda kolllarınızda bulunan yağlardan kurtularak rahatlıkla el sallayabileceksiniz.
  • Bu harekette oldukça dikkat çekici hareketlerden biri olarak sayılmaktadır. İki tane bir litrelik su şişesine suyu tamamen doldurun. Hatta imkanınız var ise taş ile doldurmanız da sizi daha zorlayacak daha iyi bir hal almanıza neden olacaktır. Şişeleri bir elinize alın. Daha sonra kolunuzu tamamen kaldırıp arkaya doğru kırın. Bu hareketi 50 defa yapmak demek ciddi oranda kilo vermek demektir. Kilo vermek istiyorsanız sizlere önerdiğimiz bu önemli hareketlerin hepsini yapmaya ve tabi ki bununla beraber diyet yapmaya da özen göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Hangi Hareketler Yağ Yaktırır başlıklı makalemizde Yağ yakma, Yağ yakma Egzersizleri ve Yağ yakma Hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Diyet yapmak bir dert birde zayıfladıktan sonra sarkan yağlardan kurtulmak bir dert.. iki arada bir deredeyim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN