Bilgi

Korona Virüs Akciğere İnmeden Egzersiz ile Kurtulmak!

Korona Virüs Akciğere İnmeden Egzersiz ile Kurtulmak!

Güncel bir hastalık olan ve belli bir süre daha devam edecek olan Korona virüs hastalığı çoğu kişinin canını yakıyır. Bazı evlerde ölüm ile sonuçlanıyor. İşin kötü tarafı ölü defin edilirken normal bir mezarlığa değil, hastanenin tahsis ettiği yere gömülüyor. Ölüm ile sonuçlanmayan vakalar, sosyal çevresinden, herkesten izole edilip karantina altına alınıyor. Hastalıkla mücadele çoğunlukla yoğun bakımda sürüyor,zor bir mücadele bulaşan kişiyi bekliyor.

Korona Virüs Bulaşmaması İçin Yapılacaklar

Virüsten korunmak için önce sağlıklı bir bünyeye sahip olmamız gerekiyor. Çoğunlukla maske, el temizliği ön planda fakat önce bünyemiz güçlü olmalı. Bunun için meyve, sebze ve protein ve mineral açısından zengin baklagiller tüketmeliyiz. Bünyenize iyi baktıktan sonra sokağa çıkarken maske takmalı ki sosyal her ortamda takmaya özen gösterilmelidir. Konuşurken kesinlikle mesafeyi korumalı temastan kaçınmalıdır.

Egzersiz İle Korona Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Korona virüsün sinsi bir yapısı olduğu için nasıl geleceği bulaşacağı belli değil. Peki bulaştı ne yapmalısınız belirtileri başladı hastaneye gideceğiz elbet, fakat nefes egzersizleri yaparak hastalıktan çok kısa sürede kurtulacaksınız.

Birinci Egzersiz

İlk egzersizde bir elinizi göğsünüze koyun nefes verirken yavaşca bastırın. Ayrıca burundan alıp ağızdan nefes vereceksiniz. Bu egzersiz ile nefes yollarındaki tüm kötü havayı atmış olacaksınız 5 tekrar yapın.

İkinci egzersiz

Nefes alın 5 saniye tutun verin, 6 tekrar yapın. Bu egzersiz ile içerdeki temiz hava ciğerlerimizi açacak ve verirken bir basınçla çıkacak, önüne gelen hertürlü kötü maddeyi dışarı atacaktır.

Üçüncü Egzersiz

En etkili olan egzersizlerden bir tanesi. Nefes alırken 2 elinizi yanlara doğru açın, nefes verirken 2 elinizi karnınıza doğru yavaşca kapatın. Bu egzersiz ile korona virüs boğazınızdaysa anında dışarı atmış olacaksınız.

Dördüncü Egzersiz

İki elinizle boğazınızı tutun nefes alıp verirken soluk borunuza parmaklarınızla masaj yapın hafif bası uygulayabilirsiniz 30 saniye ve 5 tekrar ile egzersizi bitirmiş olacaksınız. Bu egzersiz ile solunum sisteminizde bulunan organların hepsi rahatlayacak kendinizi ruhende huzurlu hissedeceksiniz.

Söylenen tüm egzersizleri yaptınız şimdi önemli kısma geçeceksiniz. Elinizi, yüzünüzü yıkayın ve kıyafetlerinizi değiştirin. Çünkü virüs dışarı çıktıysa dezenfekte olmanız şart, tekrar korona virüsten zarar görmemeniz için son aşamayıda yapmanız şart, yoksa yaptığınız çalışmanın hepsi çöp olur. Sağlıklı olmanız kendi elinizde uyarılara ve kendi temizliğinize, beslenmenize çokca dikkat etmelisiniz

Bir önceki yazımız olan Her Sabah Bu 3 Şeyi Yerseniz, Size Gençliğinizi Geri Kazandırır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN