Bilgi

Kulak Çınlamasına İyi Gelen Bitkiler

Kulak Çınlamasına İyi Gelen Bitkiler

Kulak çınlaması oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu çınlama yüksek şiddette ve sürekli olduğunda çok daha fazla rahatsız eder ve buna çözümler ararız. Tabi ki uzun süren ve şiddetli bir çınlama söz konusu ise ciddi sağlık problemlerinin habercisi olabileceğinden uzman bir doktora başvurmak gerekir. Doktor gerekli testleri yaptıktan sonra eğer bir sağlık probleminden dolayı değil de, psikolojik faktörlerden kaynaklanıyor ise bir çoğu evlerde bulunan bitkilerle kulak çınlamasını hafifletilebilir.

Kulak Çınlaması için Neler Yapabiliriz?

* Kafein içeren içeceklerden ve alkollü içeceklerden uzak durulması gerekir.

* Sigaradaki nikotin kan akışını yavaşlattığı için, sigara içilmemesi gerekir.

* Gün içinde normal ses düzeyinde klasik müzik dinlemek kulak çınlamasına iyi gelir, insan sesi olmayan müzikler.

* Şiddetli sese maruz kalmamak, zorunlu hallerde kulak tıkacı kullanmak.

* Aşırı yorgunluk ve stresten uzak durmak.

* Maden suyu içmek

Kulak Çınlamasına İyi Gelen Bitkiler

* Tuz ve gliserin, 2 tatlı gliserin ve bir tutam tuz yarım litre su ile beraber karıştırılır, günde 2 kere bir miktar burna çekilir.

* Susam yağı, susam yağı biraz ısıtılıp, günde 2 kere kulak arkasına masaj yapılır.

* Fesleğen yaprağı, bie avuç fesleğen yaprağı ezilir, hamur haline getirilir ve ince elekten geçirilip suyu çıkarılır, ısıtılıp soğuması beklenir. Günde 2 defa 1 er damla kulağa damlatılır.

* Kurt üzümü, Kurt üzümü antioksidan açısından zengin bir besindir, kulak çınlaması tedavisinde kan akışını destekler, günde 2 kez tüketilebilir.

* Karakafes, tarçın ve papatya çayı, Karakafes, tarçınve papatya eşit miktarda karıştırılır. Hava geçirmeyen bir kap içinde bekletilir. Karışımdan bir tatlı kaşığı alınır ve bir bardak ılık suya eklenir. Yaklaşık 10- 15 dakika demlenmesi beklenir ve süzülür. Kulak çınlaması belirtilerini hafifleten bu çay günde 2 defa içilebilir.

* Sarımsak, Sarımsak ve bir tatlı kaşığı hardal yağı bir tavada kavrulur, ardından yağ süzülür ve kulağa uygulanır. Karışımın oda sıcaklığına geldiğinde kullanılır.

* Çemen tohumu, Bir tatlı kaşığı çemen tohumu ezilir ve bir fincan çay içerisine eklenir, gün içerisinde 2 bardak tüketilir. Hamile ve emziren kadınların çemen tohumu kullanması sakıncalıdır.

Bir önceki yazımız olan Isırgan Otu Nedir Ve Isırgan Otu Çayı Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde ısırgan, ısırgan otu ve ısırgan otu çayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN