Bilgi

Su Gibi Hafif Makyajla, Tüm Gözler Sizin Üzerinizde!

Su Gibi Hafif Makyajla, Tüm Gözler Sizin Üzerinizde!

Yaz mevsiminde makyaj yapmak basit gibi düşünülse de aslında profesyonellik gerektiren bir beceridir. Yaz mevsiminde makyaj yapmak cildinizi daha çok yorabilir ve yıpratabilir. Hava sıcaklığı ve havanın nemi makyajınızın kalıcılığını düşürebilir. Yaz mevsiminde yüzünüzde yok gibi duran hafif, doğal ışıltılı, az malzeme kullanılmasına rağmen bir o kadar da güzel makyaj yapmak istiyorsanız, tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz. Bu pratik makyajın yapılışını adım adım sizlerle paylaştık.

İşte, su gibi doğal bitişli makyajın yapılışı:

  • Öncelikle cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici ile yüzünüzü güzelce temizleyin. Temizlenen yüzünüzü nemlendirin. Nemlendirici kremi sürdükten sonra en az on beş dakika bekleyin ki, nemlendiriciyi yüzünüz emsin.
  • Yüzünüz belirli bir süre dinlendikten sonra, önce göz makyajından başlıyoruz. Öncelikle, göz kapağımıza concealer sürerek tarafsız hale getiriyoruz. Dilerseniz, farınızın kalıcılığını artırması için ya da daha belirgin bir görünüm için far bazı da kullanabilirsiniz. Daha sonra, o gün ki, kombinenize uygun farı seçerek göz kapağımıza fırça yardımıyla eşitçe dağıtıyoruz. Farı dağıttıktan sonra, rimeli dikkatlice gözünüze sürmelisiniz. Doğal ve ışıltılı göz makyajımızın sonuna geldik.
  • Şimdi ise sıra mimiklerimizin yansıtılmasında büyük rol oynayan, kaşlarınızda. Kaşlarınızın renginde kendinize uygun kaş farını veya kaş kalemini kullanarak, kaşlarınızı hafifçe doldurun. Koyu renklerden ve belirgin çizgilerden uzak durmalısınız. Aksi halde doğal görünümü kaybedersiniz.

Su Gibi Hafif Makyajla, Tüm Gözler Sizin Üzerinizde!

  • Sıra geldi makyajımızın temel taşı olan yüze. Önceden temizlenen yüzünüz göz makyajınızı yaparken, güzelce dinlendi ve yumuşacık oldu. Makyaj süngerine fındık büyüklüğünde fondöteni sıkın ve yüzünüze eşit bir şekilde dağıtın. Fondöteni göz kapağınıza ve kaşınıza sürmemeye özen göstermelisiniz.

Sizin de dikkatinizi bir şey çekti mi? Makyaja neden gözden başladık?

  • Aslında cevabı çok basit. Bu noktada birçok kadın bu makyaj hatasını sıklıkla yapmaktadır. Evet, makyaja gözden başlamalısınız çünkü farınız tozutma yaparsa ya da farınız bulaşırsa temizleme imkânınız vardır. Eğer makyaja yüzünüze fondöten sürerek başlarsanız farınız tozutma yaparsa veya bulaşırsa yüzünüzde fondöten olduğu için yüzünüzü silemezsiniz. Bu da makyajınızı kusurlu bir hale getirir. Küçük ama önemli bu ayrıntıyı unutmamalısınız.
  • Makyajımızı son bir rötuşla sonlandırıyoruz. Işıltılı ve canlı bir görünüm istiyorsanız highliter kullanmalısınız. Elmacık kemiklerinize, burnunuzun ucuna ve kaşlarınızın altına hafifçe highliter sürmelisiniz. Highliter’ı az kullandığınız takdirde abartı durmayacak aksine makyajınıza, doğal bir ışıltı katacaktır. Makyajınızın kalıcılığını artırmak istiyorsanız, makyaj sabitleme spreyini yüzüne sıkın ve birkaç dakika bekleyin. Makyajınız hazır, bütün gün yüzünüzde hafif ve canlı makyaj ile günün keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Evet, hem yaz mevsimi için hem de günlük kullanım için gönül rahatlığı ile yapabileceğiniz oldukça basit ve doğal makyajın sırlarını sizlerle paylaştık. Siz de bu makyajı severek deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Simli Oje Nasıl Sürülür? Simli Ojeler Hakkında Önemli İpuçları başlıklı makalemizde asimetrik desenli tırnak, simli oje ve simli oje nasıl sürülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN