Bilgi

Makyajınızı Çıkartırken Cildinize Bakım Yapmanın Yolları

Makyajınızı Çıkartırken Cildinize Bakım Yapmanın Yolları

Kadınların daha güzel ve bakımlı görünmek için yapmış oldukları makyajın en can sıkıcı yanı makyajı çıkartma aşamasıdır. Bu konuda kozmetik markaları birbirinden farklı ürünler üretmekte ve kadınlar için bu temizlik işlemini kolaylaştırmaktadır.

Gün boyunca ciltte duran makyaj cilde zararlı etkiler verebileceğinden dolayı gün sonunda çıkartılması en doğru olanıdır. Bunun için de kullanacağınız doğal yöntemler tabii ki bulunur. Bunlardan ilk akla geleni su olmaktadır. Fakat artık makyaj malzemeleri suya dayanıklı format ta üretildiklerinden dolayı su ile de kolay kolay çıkartılamıyor. İşte bu durumda devreye kozmetik markaların üretmiş olduğu makyaj çıkartıcı bazlar, kremler, losyonlar ve micellar sular girmektedir. Bu ürünleri kullanarak kısa süre içerisinde makyajdan ve makyaj kalıntılarından kurtulmak mümkündür. Üstelik bu ürünler farklı cilt tiplerine göre formüle edildiklerinden dolayı en hassas ciltlerde dahi mükemmel sonuçları sunarlar. Cildi rahatlatır ve arındırırlar. Fakat daha doğal yöntemler ile makyajını çıkartmak isteyen kadınlar için de farklı yöntemler mevcuttur.

Doğal Ürünlerle Makyaj Çıkartma Yöntemleri

Ben doğal yöntemleri kullanarak makyajımı çıkartma taraftarıyım diyorsanız ilk yöntemimiz kayısı yağını mutlaka denemelisiniz. Aktarlarda veya marketlerde satılan kayısı yağı ile makyajınızı cildinize zarar vermeden çıkartabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kayısı yağını bir pamuğa dökmek ve yüz, göz veya dudak bölgesinde yer alan makyajlı alana uygulamak. Cildi zenginleştirdiği ve nemlendirdiği için duralamanıza gerek yoktur. Fazla gelen yağı peçete yardımı ile cildinizden alabilirsiniz. Bir diğer doğal yöntemimiz ise yoğurt ile makyaj çıkartma. Evet yanlış duymadınız yoğurt ile makyajınızı çıkartmanız mümkündür.

Hazır makyaj çıkartıcılar kadar etkili olmasa da doğal olması bakımından tercih edilebilir bir yöntem. Bunun için tek yapmanız gereken yoğurdu eşit bir şekilde cildinize yaymak ve 5 dakika bekletmek. Ardından cildinize ovalama işlemi yaparak makyajınızı çıkartabilirsiniz. Son olarak da yüzünüzü durulamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde hem makyajınızda kurtulmuş hem de cildinize doğal bakım yapmış olursunuz. Bu etkili yöntemlerden hangisi sizin için daha uygunsa onu tercih edebilir ve bakımlı bir cilde sahip olmanın tadını çıkartabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Olgun Ciltler için Makyaj Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde ilerleyen yaşlarda makyaj, Makyaj ve Olgun Ciltler için Makyaj Nasıl Olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN