Bilgi

Minimalist Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Minimalist Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Yeni akımlar ve yeni fikirler, hayatın bütün alanlarında peşimizi bırakmaz. Değişim rüzgârına kapılan herkes, değişmeyen tek şeyin değişim olduğunun farkındadır. Değişim yeni bir sanat dalında, bir çiçek tasarımında veya birazdan inceleyeceğimiz gibi makyaj tekniklerinde görülebilir. Sizin için en ideal olanı ise kendinizi bu tarz değişikliklere açık tutabilmektir. Yaşlar ilerlerken, cildinizin kullanma süresinden dolayı yıpranma paritesi artmaktadır. Bu yüzden makyaj tekniklerinde de kendinizi değişime bırakmalı, yeni akımları cildinize en uygun biçimde uygulamalısınız.

MinimaList makyaj nedir?

Minimalist makyajın kökeni ve içerdiği anlam, minimalizmden gelmektedir. Minimalizm ise yaşam süreniz boyunca oluşturduğunuz tarzın minimum şekilde devam etmesinin temsilcisidir. Minimalist makyaja geri dönecek olursak; minimalizm mantığını devam ettirmeniz gerekmektedir. Makyaj ürünlerini bu akımda en az ölçüde kullanmalısınız. Gerek olmayan ürünleri sırf zorunluluktan sürmenize gerek kalmıyor bu akımla beraber. Yüzü daha güzel ve belirgin hale getirmek için kullandığınız ürünler; makyajınız için yeterli olacaktır. Makyajın ana felsefesinde; aydınlık ve çok sağlık dolu bir görünüme sahip olan bir cilt, temiz şekilde bir göz makyajı ve doğallığı bozmayacak ölçüde bir ruj olmalıdır.

Minimalist makyajda cilt makyajı nasıl olmalıdır?

Öncelikle her makyajın olmazsa olmazı fondöten kullanımını gereği yoksa kesmelisiniz. Mat fondöten tercihinizin yerini artık daha aydınlık verici, canlılığını arttırıcı fondötenler alabilir. Ten renginizle, fondoteniniz arasında ton farkı olmamalıdır. Yüzünüze, çok belli etmeyecek şekilde bronzer ile hafif bir şekilde kontür yapabilirsiniz. Kapatıcı tercihinizde ise, özellikle problemli bölgeleri seçmeye özen gösterin. Fazla kapatıcı kullanmaktan kaçının.

Minimalist makyajda göz ve dudak detayları nasıl olmalıdır?

Göz makyajı, bu akımın en karşı çıktığı bölgelerden birisidir. Eyeliner kullanımınız fazla şekilde ve vazgeçemem derseniz; o halde kahve ve tonlarında eyeliner tercih etmelisiniz. Kontür yaparken bronzer kullandığınızda belli olmazsa, bundan gözlerinizi gölgelendirirken de faydalanabilirsiniz. Maskara tercihinizi kahverengiden yana kullanmanız; kirpiklerinizi olduğundan daha uzun gösterir. Doğal görünüm sağlama çabanıza yardımcı olur. Dudak makyajına geldiğimizde ise önerimiz, mercan rengindeki kırmızı rujlar olacaktır. Bu sayede hafif ama doğal görünüm kazanacak olan dudaklarınız,; minimalist makyajınızın tamamlanmasında kilit rol oynayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Makyajınızı Çıkartırken Cildinize Bakım Yapmanın Yolları başlıklı makalemizde Doğal ürünlerle makyaj, Makyaj çıkarma ve Makyaj çıkartma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN