Bilgi

Nazan Öncel Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nazan Öncel Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nazan Öncel diyeti herkes tarafından merak edilen önemli uygulamaları bünyesinde barındırıyor. Pek çok diyet yöntemi bulunsa da ünlülerin diyet listeleri her zaman dikkat ediyor. Özel program sayesinde kilo vererek herkesin dikkatini çeken ünlü şarkıcı, herkesle bu diyet programını paylaştı.

Bu diyet programı sayesinde 2 beden küçülmeyi kolayca başarabileceksiniz. Kendinizi fazla yormadan kolayca kilo vermek istiyorsanız eğer vereceğimiz bu diyeti uygulamanızda fayda olacaktır. Öyleyse Nazan Öncel diyeti nedir? Bu diyette ne gibi uygulamalar bulunuyor?

 

Nazan Öncel Diyeti Vegan Diyeti Nedir?

Nazan Öncel uygulamış olduğu Vegan diyeti sayesinde 6 ayda 13 kilo vermiştir. Yeni klip çekme telaşında yepyeni bir imajla kameraların karşısına çıkmak için uyguladığı bu özel diyetle 2 beden küçülerek hayranlarını şaşırtmayı başarmıştır. Vegan diyetinin bünyesinde hayvan kökenli ve hayvansal çeşitli ürünler reddedilmiştir.

Vegan ilk olarak 1944 yılında ortaya çıkmış ve felsefesinde tüm hayvanların gıda, eşya ve giysi olarak kullanılmaması bulunuyor. Veganlar, hayvansal olan tüm gıdaların insanın metabolizmasına uygun olmadığını, bitkisel olarak beslenen insanların daha sağlıklı olduğu düşünüyorlar. Bu nedenle et ve et ürünleri yasaklanarak sadece Vegan beslenme düşüncesi bulunuyor.

Nazan Öncel Diyeti Vegan Diyetinin Yararları Nelerdir?

Vegan diyetinin vücuda faydaları şunlardır;

  • Yüksek tansiyonu önler.
  • Tip 2 diyabet hastalığının önünü keser.
  • Çeşitli kalp hastalıklarının oluşmasını engeller.

Bu faydalar bilimsel şekilde kanıtlanmış olarak bizlere sunulmuştur.

Nazan Öncel Diyeti Vegan Diyeti Uygulaması

Nazan Öncel Vegan diyeti uygulaması oldukça basittir. Yapmanız gereken vegan yiyeceklerden kendinize bir liste hazırlamak ve o listenin dışına çıkmamaktır. Vegan diyetinde 22 gün hayvansal ürünler ve gıdalar tüketilmiyor.

Meyve, sebze, bitki tohumu, fındık ve tahıllar ile beslenme gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra ek şeker ve çeşitli şekerli gıdalar kesinlikle vücuda alınmıyor. Günlük kalori sınırınız ise 1400 olarak sınırlandırılmıştır. Diyet bünyesinde fındık, avokado, zeytinyağı ve soğuk pres yağlar kullanılıyor. Ancak sınırlı olmasına mutlaka dikkat ediliyor.

Kendi vücudunuzu kendiniz en iyi şekilde tanıdığınızdan dolayı Vegan diyetini kendi programınız ile süsleyebilirsiniz. Bu şekilde diyette yer alan yiyecekleri 1400 kalori olarak vücudunuza alabilirsiniz. Elbette su tüketimi burada çok önemli olduğundan 2 ve 2 litrenin üzerinde su tüketilmesi uygundur. Diyetinizi hafif egzersizler ile süslemeyi de unutmayın.

Bir önceki yazımız olan OBEZLER İÇİN HAZIRLIK DİYETLERİ başlıklı makalemizde obez diyet listesi, obezite diyet listesi ve obezler için diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN