Bilgi

Olgun Ciltler için Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Olgun Ciltler için Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Genç yaşlarda ihtiyaç duyulmayan makyaj ve teknikleri, ilerleyen yaşlarınızda yardımınıza koşabilir. Cildiniz olgunlaştıkça; kırışıklıklar oluşur, cilt parlaklığı azalır ve artık onları kamufle etme isteği duyarsınız. Makyaj tercihleriniz için gençlik yıllarında kullanılan ürünlerden vazgeçmelisiniz. Artık onlar cildiniz için faydalı olmayacaktır. Makyajınızı tekrar değerlendirmek, ilk adımınız olmalıdır.

Cilt makyajı hakkındaki püf noktalar nelerdir?

Fondöten, genç yaşlarda makyajın alt yapısındaki zemini oluşturmak ve hataları göz ardı etmek için kullanılır. Taze ciltlerde bu misyonunu tamamen yerine getiren fondöten, yaş ilerledikçe leke ve sivilceleri kapatmaya devam etse de artık oluşan çizgileri daha da ortaya çıkartır. Bu nedenle öncelikle eskisi gibi yoğun ve akıcı olmayan türlerinin aksine, ince ve akışkan fondötenler kullanılmalıdır. Cilt bu sayede rahatlar, nefes almaya devam eder. O çok sorun ettiğiniz çizgiler ise bu sayede belirginliğini kaybeder. Fondötenin dokusu kırışıklıkların arasına girerek belirginlikleri kapatır. İleri cilt yıpranmaların da ise fondöten kullanmamak en iyi tercih olacaktır. Toz pudra fırça yardımıyla sürüldüğü takdirde cilde daha doğal bir görünüm kazandıracaktır. Renk seçimini ise çok dikkatli yapmaya özen gösteriniz. Çok açık renkler makyajın güzellikten çok, cildin daha da yorulmuş bir görüntüde olmasına sebep olur.

Göz makyajı nasıl olmalıdır?

İlerleyen yaşların ciltteki ilk yansıması göz ve çevresinde olur. Zamanla oluşan bu göz torbalarını yok etmek veya en aza indirmek için makyaj ürünleri oldukça etkilidir. Cover-stickler, göz altındaki yorgun görünümden kurtulmanızı sağlar. Açık renkli bir far ise yoğun ışıkta bile göz altı lekelerinin görünmesini engeller ve kapatır.

Dudakların makyajı nasıl tamamlanmalıdır?

İlerleyen yaşlarda ruj konusunda canlı ve parlak renkler, kaçınılması gereken önemli noktalar dandır. Doğal bir görünüm elde edebilmek için, doğal toprak renkleri size yardımcı olacaktır. Dudaklarınızın kurumasını engellemek ve nemli kalmasını sağlamak istiyorsanız, UVA ve UVB filtreye sahip rujları tercih etmelisiniz. Bu sayede oluşturulan dudak tonu ve rengi, makyajın cildinizi olabildiğince güzel bir şekilde ortaya çıkarttığını göreceksiniz. Çünkü güzel bir makyaj yoğun olarak yapılan değil, yüz tipi ve ten rengi için en ideal şekilde yapılanıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN