Bilgi

Perhidrol(Oksijenli su) Nedir, Saça Nasıl Uygulanır?

Perhidrol(Oksijenli su) Nedir, Saça Nasıl Uygulanır?

Perhidrol(Oksijenli su) Nedir, Saça Nasıl Uygulanır?

Perhidrol en kolay anlamıyla “oksijenli su” demektir. Oksijenli su ise, hidrojen peroksit’in (H202) %30’luk sulu çözelti-sidir. Hidrojen peroksit, antiseptik ve dezenfektanların oksitleyici maddeler grubunda yer alır. Hidrojen peroksit, renksiz ve kokusuzdur. Suda ve alkolde çözünür.Elektrik devresi yapılırken perhidrol tüketilir. Perhidrol, baskı dönem plaketlerindeki tuz ruhu ile karıştırılırsa, bakırı bile eritecek seviyeye gelebilen defa kuvvetli bir asittir. Bu sayede bakır plaket erir, dönem yollarının kalması sağlanır.

Tekstil sanayisinin de vazgeçilmez kimyasallarından bir tanesi olan perhidrol, pamuklu ürünlerin beyazlatılmasına da yardım eder. Kumaşla ilişki ettiğinde kırmızı ve pembe arası bir renkte lekeye sebebiyet verir.Deriye sıçrarsa, deriyi beyazlatır, ardından orada su toplanmasına neden gerçekleşir. Kaşıntı yapar ve su toplanan yer patladığında can yakar. Cilt yıkandıkça, perhidrolün cilt üstünde bıraktığı renk zaman içinde kaybolacaktır.Perhidrol, bu arada tüy sarartıcı kaliteyi gösterir.

Perhidrol (oksijenli su) Saça Nasıl Uygulanır?

Perhidrol, başka bir deyişle oksijenli su, 1’e 1 nispeten temiz su eşliğinde kullanmak gerekir. Yani kullanılacak oksijenli su miktarı ne ise, aynısı oranda temiz su da karıştırılmalıdır. Bu sayede, saç bakımıyla beraber sıhhat da korunmuş gerçekleşir. Dilenirse, oksijenli su, temiz sudan biraz daha düşük olacak şeklinde de kullanmak mümkün. Uygulamanın stepleri şöyledir:Sprey şeklinde saçınıza sıkabileceğiniz bir şişe bulmalısınız.

Bu şişeye oksijenli su karışımını doldurduktan ardından iyice sallayıp karışımı saça sıkmalısınız. Ardından, fön makinesi ya da saç kurutma makinesi sayesinde saçınızın ısınmasını sağlamalısınız. Eğer yaz mevsimindeyseniz, bu prosedür için Güneş’ten de takviye alabilirsiniz. Bu şeklinde 1 saat süresince Güneş’in altında kalmanız lazım olur. Toplamda 1-2 saat bekleyerek saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulamalısınız. Eğer saçlarınız kuruysa, bu prosedür ardından daha çok kurumasını önlemek için nemlendirici krem ya da yağ tüketmelisiniz. Bu şeklinde saçınıza prosedür önce ve ardından bakım yapmalısınız.

Perhidrol (oksijenli su) ile saç açarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Saçlarınız ne kadar koyu ise, oksijenli su uygulandıktan ardından açıldığı o kadar epey belli olacaktır. Ancak saçlarınız epey açık kahverengi ya da koyu sarı ise, epey çok tesir elde edemeyebilirsiniz. Doğal esmer ve kumrallar, bu uygulamadan henüz iyi netice elde ederler. Saçlarınızın zarar görmemesi için, uygulama öncesinde kesinlikle iyice nemlendirmelisiniz. Ayrıca, öncesinde ve ardından saç bakımı yapmak isteyen unutmamalısınız. Saç renginizi açarken, karışımı çevreye ve bilhassa derinize sıçratmamaya çalışın. Renk ve iz bırakabilir.

Bir önceki yazımız olan Oryalle Saç Nasıl Açılır ? başlıklı makalemizde oryalle nedir, oryalle saç ve oryalle saç nasıl açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN