Bilgi

Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Hiç şüphesiz ki limonun yağ yakıcı özelliği yüzyıllardır tüm dünyaca bilinmektedir. Bundandır ki bugün bulaşık deterjanlarının formülünde bile yağları söküp atması sebebi ile limon kullanılmaktadır. Aynı zamanda büyük bir C vitamini deposu da olan limon, toksin atıcı özelliği ile de vücudu temizlemektedir.

Her insanın günde en az iki buçuk litre su tüketmesi gerektiği uzmanlar tarafından sürekli söylenen bir şey. Limonlu su ise yağ yakıcı özelliği ile kan dolaşımını hızlandırarak vücudu temizlemekte, selülitleri gidermekte ve hatta cildi bile güzelleştirmektedir. Bunun yanı sıra; kansere karşı, kalp ve damar tıkanıklarına karşı koruyucu, bağışıklık sistemini düzenleyici, beyin ve sinir fonksiyonlarını düzenleyici, yaraları kurutucu ve iyileştirici özellikleri bulunmaktadır.

Sabah Aç Karnına Limonlu Su İçin!

Limonlu suyunuzu sabah aç karna kahvaltıdan yarım saat evvel içmeniz ise çok daha etkili olacaktır. Bunun için yarım limonu bir bardak sıcak ya da arzuya göre ılık su içerisine ekleyerek tüketebilirsiniz. Elbette bu detoks kürünü yapmadan evvel doktorunuza danışmanız faydanıza olacaktır. Zira midenizde reflü, gastrit ya da gastrit reflü benzeri bir rahatsızlık var ise bu kür mide asidini artıcı olacağından sizin için uygun olmayacaktır.

Düzenli olarak bu kürü uyguladığınızda cildinizin berraklaştığını, yara ve sivilce oluşumunu engellediğini, hazımsızlık ve mide ekşimesi gibi rahatsızlıklarınızın hafiflediğini, su tüketimi ile birleştiğinde atıştırma ya da acıkma hissini erteleyerek tok hissetmenizi sağladığını, iştahınızın kapandığını, idrar yolunuzda bir problem var ise bu limonlu su kürü ile toksinlerin vücudunuzdan daha hızlı atılıp, temizlendiği, ağrılarınızın ve enfeksiyonların geçtiğini, nefesinizin kötü kokması ile alakalı bir probleminiz var ise antiseptik özelliği ile kokuya yol açan bakterilerin öldürerek bu sorunu ortadan kaldırdığını görebilirsiniz.

Elbette her şey de olduğu gibi burada da limonlu suyu çok fazla tüketmenin bazı olumsuz yan etkileri olacaktır. Diş minesinde aşınma ve hassasiyet, çok sık idrara çıkma, mide problemleri ve vücudun su kaybetmesi bu olumsuz yan etkilerden bazılarıdır. Böylesi bir durumda karşılaşıldığında limon sulu bu detoks kürünü kullanmayı hemen bırakmalı ve problem devam eyler ise acilen bir doktora görünmeyi unutmamalısınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Diyet Psikolojisine Nasıl Hazırlanır başlıklı makalemizde Diyet psikolojisine nasıl hazırlanırım, diyet ve psikoloji ve diyet yapmak için psikolojinizi yenmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN