Bilgi

Saç Boyasının Akmaması İçin Öneriler

Saç Boyasının Akmaması İçin Öneriler

Saç Boyasının Akmaması İçin Öneriler

Saçınızı ilk ne gün ve neden boyattığınızı anımsıyor musunuz? Kent dışında üniversiteyi elde ettiğiniz anda bunun verilen özgürlükle bütün saçını açıp pembeye boyayanlardan mısınız yok ise evleninceye kadar saçına boya sürmeyip evlendikten ardından yeni gelin sarısına boyatanlardan mı? Kalıtsal olarak talihsiz gruba girenlerden, başka bir deyişle erken beyazlayanlardan mısınız yok ise bir anlık can sıkıntısıyla nefesi kuaförde alıp saç rengini değiştirenlerden mi? Saçınızı ne gün ve hangi sebeple boyarsanız boyayın bütün kadınlar ile ortak bir probleminiz olduğunu biliyoruz.

Saç boyasının akması, boyanın canlılığını kaybetmesi epey can sıkıcı bir vaziyet. Bu vaziyetin bu kadar can sıkıcı olmasının nedenleri var kuşkusuz. Güzelleşmek uğruna boyadığımız saçların kısa bir müddet ardından boyanın verilen canlılığı kaybetmesi, boyanın akarak renk tonunun sevmediğimiz hale gelmesi kendimize yeniden kuaför yollarını işaret ediyor. Bu da hem parasal hatta ruhani olarak yorucu zira ciddi bir bütçe gerektirmesiyle beraber sıklıkla boyamak saça da zarar sağlıyor. Boya zamanı geldiği zaman biraz daha sabretmek adına boyamayı alternatif edenler çoğunlukta olduğuna göre bundan sonra ne yaparsak boyanın akmasını yavaşlatırız, renk canlılığını koruruz içeriğine gelmemizin zamanı geldi. Özellikle bakır ve kızıl tonlarında boya uyguluyorsanız saç boyasının akması sizin için bir karabasan demek olabilir. Bu sebeple bu yazıda saç boyasının akmasını engellemek ve yavaşlatmak için neler yapabileceğinizi anlatıyor olacağız.

Saçınızı yıkarken sıcak su kullanmayın

Sıcak su boyanın saçtan ayrılma sürecini hızlandırmaktadır. Bu sebeple saçınızın yıkarken ve durularken soğuk veyahut dayanabileceğiniz soğuklukta ılık su kullanmaya çalişin. Sıcak su boyanın daha süratli akmasını sağladığı gibi, saç derisine ve saç yapınıza da zarar verebilir.

Saç tipinize ve boyanıza uygun ürünler seçin

Saçlarınızı boyadıktan daha sonra kesinlikle boyalı saçlara kaliteli şampuan ve kremler kullanın. Gün geçtikçe kozmetik ürünlerinin çeşitliliğinin yükselmesi bu hususta epey ferah hareket etmenizi sağlıyor. Saç renginize ve saç tipinize göre imal edilen değişik şampuanlar mevcut. Bu tür ürünleri seçenek ederek boyanızın akma müddetini geciktirebilir ve saç renginizin canlılığını koruyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Karanfilin Saça Faydaları başlıklı makalemizde karanfil, karanfil nedir ve karanfilin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN